Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Напади на дипломатичні установи РФ в Україні.

По-хорошому — це неправильно та погано. Тут справа не в поганих чи хороших іноземних дипломатах. По-перше, це ЗОБОВ’ЯЗАННЯ кожної приймаючої держави (і України, зрозуміло, теж) — не лише охороняти, а й забезпечити відповідні умови функціонування іноземних дипломатичних представництв.

По-друге, будь-що, здійснене проти російських диппредставництв в Україні, негайно буде продубльоване росіянами проти наших диппредставництв у РФ.

Але ж це по-хорошому. А де ви в Україні зараз по-хорошому бачили?

По-хорошому під час війни російських диппредставництв не має бути в Україні. В них немає жодного сенсу, жодної користі. Вони шкідливі. І як пристанище ворога, і як об’єкт для провокацій.

Зрозуміло, що влада не має іншої можливості — ніж затримувати тих, хто здійснює агресивні випади проти російських дипломатичних установ. Але насправді це, як завжди — дуже однобоке розуміння владою своєї відповідальності, функцій і зобов’язань.

Розривайте дипвідносини, забирайте нафіг рассєянскіх дипломатів до Москви — і не буде провокацій.

Інакше немає жодних гарантій, що герой-ветеран, який втратив своїх бойових друзів, що загинули від рук рассєян, — не зреагує на рассєянскій прапор гранатою. А куди ж йому дітися — він не прагнув потрапити на війну, де набув таких рефлексів.

І хто ж його за це засудить? І хто йому пояснить, що в диппредставництвах сидять хороші рассєянє, які до війни непричетні? І головне — чи так це?

P.S. Як реагувати на заяви Сергія Лаврова про те, що РФ виставить Україні рахунок за приведення в порядок їхнього посольства в Києві? Я би погодився з цією вимогою Росії. І запропонував би негайно розпочати переговори щодо амортизації цих коштів із суми майбутньої компенсації, яку Росія заплатить Україні за окупацію Криму і війну.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ