Олег Куцин
Олег Куцин

Бойовий командир окремої роти вогневої підтримки «Карпатська Січ» 93-ї бригади ЗСУ Олег Куцин в інтерв’ю агенції Вголос припустив, що Росія планувала «підірвати» Закарпаття після подій у Дебальцевому, адже там базувалася закарпатська 128-ма бригада. Він нагадав, що тоді від різних закарпатських діячів лунали погрози, що коли бригада понесе великі втрати це призведе до політичних наслідків. Фактично натякали на автономію.

Олег Куцин підкреслив, що зараз ситуація на Закарпатті із проявами сепаратистських настроїв залишається складною. Водночас саме з боку російських медіа звучать заяви про нібито вимоги русинів про автономію.

Також читайте: “Карпатська Січ” – перше добровольче формування, що увійшло до складу ЗСУ

«Думаю, що питання автономії мало вистрелити після подій у Дебальцевому. Там базувалася наша закарпатська 128-ма бригада. Саме коли оточили Дебальцеве, Лавров раптом узявся захищати етнічні меншини Закарпаття. Тоді ж на Закарпатті різко активізувалася Російська церква, де на службах почали часто згадувати питання русинства. Паралельно родичі військових перекривали дороги, депутати області зробили заяву до Президента з вимогою негайно вжити заходів і врятувати бійців 128-ї бригади, всю вину поклавши на Генштаб, а Балога попередив про політичні наслідки в разі масових жертв з боку закарпатців на війні.

Не відкидаю, що в цьому випадку планували масштабні протести матерів та родин, заклики до припинення війни і заяви про доцільність автономії, оскільки, мовляв, Закарпаття надто багато втратило через дії українського військового керівництва», – розповів Куцин.

Чиновникам-корупціонерам вручатимуть “чорну мітку” – “гривню Куцина”

Бойовий командир також додав, що до розхитування настроїв також могли підключитися й угорці, які мають дуже великий вплив на регіон, а десятки тисяч закарпатців мають угорські паспорти. Імовірне було і втручання Чехії з її проросійським президентом, де працює чимало закарпатців.

«На Закарпатті п’яту колону давно сформовано, тільки поки що не запущено. Перед війною ми побачили, як різко зросла кількість у регіоні монахів Російської православної церкви з помітним російським акцентом. Ніхто не досліджував, звідки вони взялися, яка їхня мета і чи не переодягнені це агенти ГРУ. Якщо зібрати докупи угорський, чеський фактор, наші внутрішні проблеми, відсутність мотивації в багатьох закарпатських чоловіків воювати, можлива велика кількість жертв – усе це могло штовхнути Закарпаття до проявів сепаратизму. Так, ці прояви відразу погасили б, але це був би дуже поганий прецедент», – заявив Олег Куцин.

Заява Олега Куцина з приводу стрілянини у Мукачеві

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ