115716
Бойовиків, які воювали на Донбасі, затримують на території РФ

Бойовиків «ДНР/ЛНР», які переховуються в Росії, після закінчення допустимого терміну перебування в РФ депортують в Україну. Про це йдеться в статті «Українців, які воювали за «ДНР» та «ЛНР», видворяють із Росії», опублікованій в провладній російській газеті Московский Комсомолец.

Як йдеться в статті, бойовиків, які воювали на Донбасі, «затримують на території РФ».

«Таких уже десятки. На батьківщині їх називають «бойовиками і терористами». Перебувають у розшуку. У нас вони лише порушили 90-денний режим перебування. І підлягають негайному видворенню міграційними службами. Все за законом. Але вислати їх з Росії прямо зараз в обійми СБУ – смерті подібно», – наголошується в матеріалі.

Автор поспілкувався з одним із бойовиків «ЛНР», 36-річним Володимиром Векличем з організованого злочинного угруповання «Прізрак».

На момент опублікування статті, бойовик вже місяць перебував у спецустанові тимчасового утримання іноземних громадян УФМС Росії по Санкт-Петербургу і Ленінградській області, у Червоному Селі.

Бойовик із позивним «Серб» у «Прізраку» командував мінометним розрахунком, після контузії взимку 2015 року вирішив виїхати в РФ на лікування. На підставі наявних військових документів рівно через 90 днів його перебування в РФ було продовжено на три місяці. Однак після порушення терміну перебування трохи більше, ніж на два тижні, суд призначив йому стандартний штраф у 5 тисяч рублів і адміністративне видворення за межі РФ.

Петроградський районний суд встановив, що Веклич не просто переплутав дні, а «… злісно ухилявся від виїзду з РФ після закінчення дозволеного терміну перебування іноземного громадянина, передбаченого п.2 ст.5 115-го Федерального закону», зазначається в статті.

У подібній ситуації опинився 28-річний В’ячеслав Єгоров, який воював у «ДНР» в угрупованні «Оплот», і який також перебуває у спецустанові тимчасового утримання іноземних громадян УФМС Росії в очікуванні депортації.

Як відомо, з липня 2014 року по 1 серпня 2015 для громадян України діяв тимчасовий пільговий міграційний режим, згідно з яким дозволялося перебувати на території РФ безвиїзно без отримання відповідних дозвільних документів більше 90 днів. Однак після серпня 2015 року термін дії пільгового режиму не подовжували. Будь-якої інформації про можливе повторне запровадження подібних послаблень наразі немає. Таким чином, допустимий термін тимчасового перебування українців на території РФ – 90 діб з можливістю подальшого продовження на загальних підставах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ