«Ісламська держава»
Ісламісти використовують зброю з 25 держав світу

Бойовики «Ісламської держави» використовують зброю, яка виготовлена приблизно в 25 державах, зокрема в Китаї, Росії, Сполучених Штатах і країнах ЄС. Про це йдеться в доповіді Amnesty International, передає РІА Новости.

«Та різноманітність озброєння, яке використовує угрупування, що називає себе «ІД», – це показник того, як необачна торгівля зброєю стає причиною великомасштабної жорстокості», – зазначив дослідник Патрік Вілкен. За його словами, погане регулювання і відсутність нагляду за потоком зброї до Іраку протягом десятиліть стало для «ІД» та інших угруповань «золотою жилою для безпрецедентного доступу до озброєння».

Більшість зброї, якою зараз володіє «ІД», раніше постачалася в регіон Сполученими Штатами і союзниками, а також Росією та іншими країнами колишнього СРСР. У більшості випадків ідеться про озброєння, вироблене в 1970-1990-х роках. У правозахисній організації закликають припинити постачання зброї сирійській владі й опозиції, оскільки потрапляння озброєння до бойовиків може призвести до більшого числа жертв.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Ісламська держава» вербує до лав науковців-хіміків, фізиків і програмістів. На думку європейських аналітиків, це свідчить про плани терористів застосовувати зброю масового знищення в майбутніх терактах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ