Сирія, авіабаза
Сирійська авіабаза неподалік від поселення Тияс, яку використовують російські військові, серйозно постраждала

Експерти американської компанії Stratfor заявили, що сирійська авіабаза Т-4 Ет-Тіяс, якою користувалися російські ВКС, суттєво постраждала від атаки невідомих. За попередніми даними, знищено чотири гелікоптера і 20 вантажівок із боєприпасами. Можливо, за атакою стоїть «Ісламська держава». Про це йдеться в доповіді на сайті організації.

Авіабаза T4 розташована в провінції Хомс неподалік Пальміри, поблизу доріг, які ведуть до міст Дейр ель-Зур, Ракка, Дамаск та інших. Стверджується, що російські війська перебували там із березня 2016 року. Звідти бойові вертольоти здійснювали вильоти для підтримки наступу сирійської армії.

Експерти представили супутникові знімки від 14 травня, на яких руйнувань на базі немає. А на знімках від 17 травня видно обгорілі скелети вертольотів, що стоять на злітній смузі. Передбачається, що це рештки вертольотів Мі-24. Також на знімках видно пошкоджену будівлю постачання, 20 вантажівок і пошкоджений літак МіГ-25. Даних про загиблих і постраждалих немає.

По базі, як стверджується в доповіді, вдарили кілька разів, імовірно, це був артилерійський обстріл. Після цього угруповання «Ісламська держава» в своїй заяві від 14 травня точно описало об’єкт атаки і техніку, що там перебувала. Саме це наштовхнуло аналітиків до висновку, що за нападом стоїть «ІД».

1133Нагадаємо, унаслідок серії вибухів, що прогриміли 23 травня в сирійських містах Джабль (провінція Латакія) і Тартус (адміністративний центр мухафази Тартус) на узбережжі Середземного моря, загинули понад 120 осіб. Більшість загиблих – мирні жителі.

Відповідальність за сім вибухів у Сирії взяли на себе бойовики терористичного угруповання «Ісламська держава». За словами джихадистів, їхньою мішенню були алавіти, які проживають у цих містах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ