Members of the Ukrainian government forces, who are prisoners-of-war (POWs), stand along a road as they wait to be exchanged, north of Donetsk, eastern Ukraine, September 28, 2014. REUTERS/Marko Djurica (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST CONFLICT MILITARY)
У бойовиків заявляють, що не віддадуть полонених українців без закону про амністію

У полоні терористів залишаються близько 250 українців. Про це заявила уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, народний депутат Ірина Геращенко, повідомили в прес-службі «БПП».

Геращенко наголосила, що пріоритетом переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську є звільнення полонених. «Ключовим для нашої гуманітарної підгрупи за два останні місяці є те, що ми змогли звільнити 30 українців, які знаходилися у бойовиків. Ще залишається близько 250 українців у полоні», – сказала Геращенко.

Своєю чергою новопризначений радник глави СБУ Юрій Тандит повідомляє, що в заручниках у бойовиків перебувають близько 200 українців. «Ми говоримо про цифру близько 200 осіб», – сказав він на брифінгу в п’ятницю, 24 липня, в Києві. За словами Тандита, близько 60 – цивільні особи, решта мають приналежність до Збройних сил і добровольчих батальйонів.

Він наголосив, що цифра в 200 осіб приблизна, адже бувають випадки, коли серед тих, кого вважали безвісти зниклими, є живі. «Ми напередодні знайшли сліди одного з наших хлопців, живого, який перебуває зараз у одному з районів Бєлгородської області РФ. Слава богу, він живий… Ми будемо його шукати, щоби повернути додому в Україну», – розповів радник голови СБУ.

Водночас терористи «ДНР» вважають, що проводити обмін полоненими без ухвалення закону «Про амністію» безглуздо. «Ми чекаємо на амністію, поки проводити обміни недоцільно, оскільки ми віддаємо, а Україна нікого не повертає», – заявила одна з представників «ДНР» з питань обміну полоненими Дарія Морозова.

За підрахунками Морозової, у полоні в української сторони перебувають 1202 особи. Однак Морозова заявила, що терористи визнають своїми бойовиками тільки близько 400 осіб з них.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ