Вуглегірська ТЕС
Російсько-терористичні війська було обстріляли Вуглегірську ТЕС

Уночі проти 27 липня з позицій російсько-терористичних військ було обстріляно Вуглегірську ТЕС, що призвело до зупинки її роботи. ТЕС розташована поруч з містом Світлодарськ, що розташоване між Горлівкою та Дебальцевим, повідомили у прес-службі Донецької ВЦА.

О 0.56 понеділка, 27 липня, стався обстріл 1-го і 3-го енергоблоків ТЕС. О 1.20 було обстріляно 4-й енергоблок. Самі енергоблоки не пошкоджено, але зруйнована підстанція, що належить «Центренерго». Внаслідок виведення підстанції з ладу, Вуглегірську ТЕС довелося зупинити. Тривають відновлювальні роботи. «Донецька ВЦА розцінює обстріл ТЕС як навмисне руйнування терористами інфраструктури, що забезпечує базові потреби людей», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 21 липня бойовики вже обстрілювали з артилерійських систем калібром 152 мм Вуглегірську ТЕС. У лютому 2015 року Вуглегірську ТЕС було зупинено через пошкодження бойовиками газопроводу.

До слова, Вуглегірська теплова електростанція – найпотужніша електростанція, що входить до складу ДАЕК «Центренерго», розташована в місті Світлодарськ Донецької області, і перший за величиною енергогенерувальний об’єкт на території Донецької області. Вуглегірська ТЕС забезпечує електричною енергією найбільш промислово розвинені північно-східні регіони України.

У свою чергу, група «Метінвест» заявляє про обстріл Авдіївського коксохімічного заводу (Донецька область) в ніч проти понеділка, 27 липня.

«Сьогодні вночі, 27 липня, обстрілу піддався Авдіївський коксохімічний завод групи «Метінвест». Пошкоджено основне обладнання підприємства. Жертв серед співробітників немає. Десятки снарядів розірвалися по всій території заводу. Пошкоджений і зупинений вуглепідготовчий цех №1, а також цех сіркоочищення №1. Істотної шкоди завдано залізничному цеху підприємства», – йдеться в повідомленні «Метінвесту». Осколками було пошкоджено газопровід другої коксової батареї, що призвело до загоряння газу.

До ранку заводчанам спільно з працівниками Управління Державної служби надзвичайних ситуацій вдалося локалізувати й загасити вогонь. На даний момент призупинена видача коксу на двох батареях коксового цеху №1. Працівники заводу усувають наслідки обстрілу.

Нагадаємо, коксохім Ахметова, незважаючи на обстріли, заробив майже 240 мільйонів за чотири місяці. 2014 рік Авдіївський коксохімічний завод, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, закінчив зі збитком у 791,965 млн гривень. Як повідомлялося, АКХЗ піддається інтенсивному обстрілу з липня 2014 року. За цей час на території підприємства розірвалося понад 300 снарядів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ