школа
В Станично-Луганському районі шукають гідних людей, які могли б очолити навчальні заклади

У навчальних закладах Луганської області спільно з правоохоронцями ведеться робота з виявлення сепаратизму серед директорів і вчителів. Про це повідомила заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ольга Лішик, передає Інтерфакс-Україна.

«Що стосується сепаратизму, то це на сьогоднішній день украй важливе питання в Луганській області, особливо в навчальних закладах. Ми співпрацюємо з правоохоронними органами, тому що у департаменту освіти і науки немає такого впливу, щоби звільняти директорів або вчителів, які до цього причетні», – повідомила вона. «Тому ми спілкуємося з колективами, надаємо факти і співпрацюємо з правоохоронними органами», – додала Лішик.

За її словами, вже є факти звільнення директорів, які були причетні до так званого «референдуму» про самовизначення «ЛНР» 11 травня 2014 року. «У Станиці Луганській звільнені троє директорів, зараз там є виконуючі обов’язки. Ми шукаємо гідних людей, які могли б очолити навчальні заклади в Станично-Луганському районі», – зазначила вона. За її словами, в області проводиться багато заходів, які спрямовані на національно-патріотичне виховання дітей.

Лішик також поінформувала, що в Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному співвідношення російських і українських класів у школах 60% на 40%. «Всі інші райони фактично україномовні, тобто у нас українські школи практично скрізь», – підкреслила заступник голови Луганської військово-цивільної адміністрації.

Нагадаємо окупанти на Луганщині русифікують середню освіту на утримуваних ними територіях. Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) у своєму звіті повідомляють про те, що місцеві пособники російських окупантів перевели школи на російські програми та підручники, а також про те, що української мови навчають, але мінімальному обсязі.

Читайте: У школах «ЛНР» історію Україні замінять на «Історію Отєчєства»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ