В Україні запрацює фінансова поліція
В Україні запрацює фінансова поліція

Замість податкової поліції в Україні планують створити фінансову. Відомство займатиметься економічними злочинами. Відповідний законопроект зареєстрований у ВР 16 березня, пише Сегодня.

Нова служба буде підпорядкована Кабміну, а її діяльність координуватиметься Мінфіном. Відомство розділить функції досудового слідства разом з Нацполіцією, військовою поліцією та НАЗК.

Розслідувати злочини будуть детективи фінполіції: вони зможуть залучати до своєї роботи іноземних експертів і вербуватимуть людей для розслідувань.

Мета створення фінполіції – боротьба з несплатою податків. При цьому штат хочуть набрати на конкурсній основі, а нинішню податкову поліцію скоротять.

«На нашу думку, досить 2-3 тис. осіб. Зараз у податковій поліції – 5 тис. осіб, але слідчих – 613. А решта хто? Навіщо так багато?» – розповіла авторка документа, нардеп від «Самопомочі» Тетяна Острікова. Якщо проект схвалять, службу можуть запустити вже цього року.

Нагадаємо, у січні прем’єр Арсеній Яценюк доручив ліквідувати податкову міліцію, що діє в складі Державної фіскальної служби, і повністю демілітаризувати фіскальний орган.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Комісія з обрання членів Національного агентства з питань протидії корупції проголосувала за обрання членів НАЗК. Тож, тепер є 4 з 5 членів НАЗК. Цієї кількості достатньо, аби запустити роботу Агентства.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ