Президент Бєларусі Алєксандр Лукашенко навчив ексцентричного французького актора Жерара Депардьє, який приїхав до нього в гості, косити траву. Зустріч пройшла в неформальній обстановці – глава республіки познайомив гостя зі своїм сином і провів екскурсію по своїй резиденції «Озерний» в Острошицькому містечку, пише NEWSru.com.

Прибувши до Мінська, легенда кінематографу продемонстрував журналістам російський паспорт, з яким він подорожує по світу. Президент РФ Владімір Путін надав акторові громадянство РФ на початку 2013 року.

На відео, опублікованому на порталі президента республіки, зображено, як Лукашенко і Депардьє спілкуються за допомогою перекладача, косять траву, годують коня, а потім разом їдуть по полю на комбайні. Місцеві ЗМІ звернули увагу, що разом з актором і президентом траву також косили особистий лікар Лукашенка Світлана Коношенко і його син Ніколай.

За словами Депардьє, Бєларусь нагадала йому маленьку Швейцарію. «Є люди в світі, які створили негативне кліше про Бєларусь. Звичайно, в кожній країні є свої проблеми. Але я бачу тут ферми, засіяні поля, луки, ліси. Все це мені нагадує маленьку Швейцарію. І це дуже приємно», – зауважив актор.

Депардьє, який займається ресторанним і аграрним бізнесом, зізнався, що в Бєларусь його привела не тільки творчість, але й інтерес до сільського господарства. Крім резиденції Лукашенка, актор також відвідав сільськогосподарське підприємство «Озерецький-Агро» і Курган Слави під Мінськом. Повідомлялося, що в столиці республіки йому також належить обговорити роботу над створенням спільного французько-російсько-бєларуського фільму під робочою назвою «Нормандія – Німан». Для цього разом з Депардьє до Мінська прилетів продюсер майбутньої картини.

Як відомо, у 2012 році французький актор, обурений планами уряду Франції збільшити «податок для багатих» до 75%, заявив про намір відмовитися від французького громадянства. Після того як Путін підписав указ про надання йому російського паспорта, його прописали в столиці Мордовії Саранську. У квітні преса повідомила, що Депардьє продав усю нерухомість у Росії – п’ятикімнатну квартиру вартістю 15 млн рублів у Грозному і квартиру в саранській новобудові – і переїхав до Бельгії. Водночас продюсер артиста Арно Фрілле запевнив, що відмовлятися від російського громадянства Депардьє не має наміру.

Днями стало відомо, що Депардьє внесений до чорного списку в Києві та позбавлений права відвідування України. У Міністерстві культури країни пояснили, що цей захід не стосується фільмів за участю уславленого актора. Причиною заборони стали заяви актора про любов до Росії і повагу до президента РФ Владіміра Путіна.

Зазначимо, візит Жерара Депардьє припав на початок президентської кампанії в Бєларусі. Ініціативна група вже почала збір підписів за висунення кандидатури Алєксандра Лукашенка, який очолює країну з 1994 року. Його четвертий президентський термін закінчується в жовтні поточного року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ