Саша Боровик
Боровик залишається позаштатним радником голови облдержадміністрації Одещини з питань інвестицій

В.о. заступника голови Одеської обладміністрації Олександр Боровик пішов у відставку. Причиною стала заборона держслужбовцям мати ще якесь громадянство, крім українського, яку містить новий закон про держслужбу. Про це він написав на своїй сторінці він у Facebook.

«Першого травня набув чинності новий закон про державну службу. Закон забороняє державним службовцям мати будь-яке громадянство, крім українського. Я ніколи не приховував того, що я громадянин Європейського Союзу… Сьогодні я іду з державної служби і припиняю виконувати обов’язки заступника губернатора Одеській області. При цьому я залишаюся його радником, і тепер я зможу ще більше сконцентруватися на роботі в Одеській міськраді, куди я був обраний 75 тисячами одеситів і де я є єдиним позафракційним депутатом», – написав він.

Боровик також повідомив, що уряд Німеччини надав йому «виняток із заборони на подвійне громадянство, яке чинне в ФРН», щоби він міг попрацювати в Україні.

Він також шкодує, що закон про держслужбу містить заборону на подвійне громадянство.

Тим часом в Одеській обласній державній адміністрації кажуть, що Боровик звільнений від виконання обов’язків заступника голови обласної державної адміністрації відповідно до Закону України «Про державну службу», який набрав чинності 1 травня 2016 року.

«Водночас зазначаємо, що Саша Боровик залишається позаштатним радником голови облдержадміністрації з питань інвестицій», – йдеться в повідомленні.

Зауважимо, заборона на подвійне громадянство є також в Конституції України, однак законодавство не передбачає покарання за це.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, наприкінці квітня Саша Боровик заявив, що більше не готовий працювати на державу за копійки, тому зібрався у відставку.

Довідка: Саша Боровик народився у Львові у 1968 році. Навчався в ЛДУ. Пізніше вступив до Вищої школи КДБ в Москві, на четвертому курсі кинув навчання за власним бажанням. 21-річним поїхав до Чехії. Навчався в Празькому університеті, а також у Гарвардському університеті (Гарвардській школі права). Працював редактором Гарвардського журналу міжнародного права. Є одним із засновників компанії ВіоSignal Group, Corp у місті Нью-Йорк. 11 років пропрацював в компанії Microsoft юристом на різних посадах.

З лютого 2015 року працював в.о. першого заступника міністра економіки в уряді України. У травні 2015-го Боровик залишив Кабмін через конфлікт з прем’єром Яценюком. Після цього працював у команді очільника Одеської області Саакашвілі. Балотувався в мери Одеси.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ