igor-gry-niv
На думку Гриніва, інформація з декларацій має бути для службового користування

Пропрезидентська партія пропонує внести зміни до закону про запобігання корупції та закрити відомості з декларацій для загального користування. Відповідний законопроект, зареєстрований 30 вересня. Його автор – лідер фракції «БПП» Ігор Гринів.

За його словами, законопроект має вирішити питання про доступ до інформації про рухоме і нерухоме майно та готівкові кошти: «Ця інформація, яку подають підписанти, має бути для службового користування і для НАБУ, а не бути предметом політичних спекуляцій».

На думку Гриніва, ця інформація з декларацій може дати змогу «хуліганам чи грабіжникам» скористатися нею. Крім того, нардеп повідомив, що у проекті він пропонує скасувати кримінальну відповідальність за помилки у декларації.

«Кримінальна відповідальність має бути за подачу недостовірної інформації про податки і ухиляння від податків. В іншому – має бути адміністративна і політична відповідальність, а не кримінальна», – сказав він.

Згідно з проектом, внесеним до ВРУ, пропонується закрити інформацію і про отримані подарунки.

Водночас, експерти Центру протидії корупції вважають, що цей законопроект направлений на приховування статків чиновників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ