Мішел Темер
Мітингарі не згодні з політикою нового уряду

У День незалежності  Бразилію охопили антиурядові акції протесту. На вулиці вийшли тисячі противників новопризначеного президента – Мішела Темера, який опинився на цій посаді після оголошення імпічменту Ділмі Русеф. Про це повідомляє Euronews.

У столиці маніфестанти освистали Темера, коли той з‘явився на святковому параді.

Протестувальники не згодні з політикою нового уряду, що передбачає серйозні бюджетні скорочення (задля подолання найгіршого за останні десятиліття економічного спаду в країні). Вони вимагали негайної відставки Темера і проведення президентських виборів.

Нагадаємо, що не радо зустріли Темера і у Ріо-де-Жанейро, куди він прибув для участі у церемонії відкриття XV Паралімпійських літніх ігор. Тисячі людей, які зібралися на стадіоні та біля нього, також закликали президента до відставки.

У березні мільйони бразильців вийшли на вулиці своїх міст з вимогою відставки Ділми Русеф.

Очільницю держави критикували за найгірший економічний спад у країні за останні чверть століття та корупцію. Русеф, яку 2014 року переобрали на новий 4-річний термін, наполягала, що добровільно своє крісло не полишить.

У середині квітня парламентська комісія Бразилії проголосувала за імпічмент Русеф, нижня палата парламенту підтримала це рішення. Як аргумент на користь її відставки наводили рішення Федеральної рахункової палати країни, яка рекомендувала парламенту визнати неспроможним фінансовий звіт уряду за 2014 рік.

Раніше Русеф заявила про «змову» проти себе. Вона натякнула, що одним із учасників уявного «перевороту» є віце-президент Мішел Темер.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ