злотий
24 червня в обмінниках за 1 євро давали вже чотири злоті

Результати референдуму у Великій Британії обвалили курс польського злотого, особливо щодо долара, передає Укрінформ.

У четвер увечері курс долар/злотий становив приблизно 1:3,85, а в п’ятницю вранці в обмінниках за 1 євро давали вже 4 злотих. Утім, після першого «шоку» польська валюта дещо відновила свої позиції до долара і станом на 11.00 піднялася до позначки 3,91.

До євро злотий порівняно з учорашнім днем вранці трохи посилив свої позиції (на 5 євроцентів), але станом на тепер повернувся до вчорашнього показника: за 1 євро в обмінниках дають 4,39 злотого.

Заступник міністра фінансів Польщі Петро Новак повідомив, що ослаблення злотого в результаті Brexit не є загрозою для польської економіки, і відомство не планує проводити інтервенції на валютному ринку.

Тим часом у Нацбанку України впевнені, що рішення Британії залишити ЄС не позначиться на курсі гривні. Про це заявив заступник глави Нацбанку Олег Чурій.

«Моя думка, це ніяк не вплине. Це роздута тема й не має підґрунтя. Вийде Велика Британія чи ні… У будь-якому разі, повний вихід триватиме упродовж семи років. Треба буде перепідписати угоду 20 країн ЄС, 40 країн Асоціації ЄС зі 120 країн СОТ», – наголосив Чурій.

«Скоріше навіть навпаки, якщо Brexit не відбудеться, то для країн, що розвиваються, це буде мінусом. Центральні банки розвинених країн проводитимуть жорсткішу політику й підвищуватимуть ставки. А чим вищі ставки, тим це менш вигідно для ринків, що розвиваються. Але це не стосується України, оскільки Мінфін активно не бере участь на ринку, свої потреби у фінансуванні ми закриваємо через міжнародні фінансові організації, і це не залежить від настрою ринку», – додав він.

Нагадаємо, британці за підсумками референдуму висловилися за припинення членства країни в Європейському Союзі: за офіційними даними, за вихід із ЄС проголосували 51,9% виборців за явки понад 72%.

Читайте: Британський фунт упав до мінімуму за 30 років

БЕЗ КОМЕНТАРІВ