brekzit
Британія відігравала важливу роль у застосуванні ЄС санкцій

Прийдешній вихід Великої Британії з ЄС створює політичні та правові проблеми для політики санкцій, застосованої блоком з метою приборкати ядерні амбіції Ірану та відреагувати на дії Росії в Україні. Про це пише The Wall Street Journal.

«Британія відігравала важливу роль у все активнішому і дедалі ефективнішому застосуванні ЄС політики санкцій», – вважає Річард Нев’ю, колишній високопоставлений співробітник Держдепартаменту з санкційної політики.

«Велика Британія була потужним прихильником санкцій проти Росії через її втручання в Україні, виступаючи як великодержавний союзник канцлера Німеччини Анґели Меркель і противага державам, подібним до Італії та Греції. Королівство зіграло ключову роль, перекривши фінансування російських державних компаній у Лондоні, найпотужнішому фінансовому центрі Європи», – йдеться в статті.

«За кілька років після виходу Великої Британії з ЄС, гадаю, ми побачимо (…) значно м’якшу політику щодо Росії», – вважає Фредрик Весслау, старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин.

Однак мало хто з експертів очікує різких змін, зазначає автор статті: «Британія братиме участь у зустрічах ЄС до свого офіційного виходу, хоча її вплив буде знижуватися. Багато заходів збережуться, оскільки ЄС зобов’язаний виконувати рішення ООН щодо санкцій».

Британські чиновники також дали зрозуміти, що уряд має намір підтримувати колишню політику. Під час візиту до Києва міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив про те, що його країна збереже економічний тиск на Росію, зазначає видання.

«Втім, деякі експерти вважають, що зовнішня політика Британії після «Брекзіту» зміниться, припускаючи, що для Лондона після виходу з ЄС торгові угоди можуть опинитися в пріоритеті перед принципами зовнішньої політики», – йдеться в статті.

«Один європейський дипломат, який раніше засідав у ключовому комітеті ЄС щодо санкцій, заявив, що Британія є країною, яка перевіряла інформацію щодо списку санкцій та розробляла правову основу для цих заходів – робота, для виконання якої у маленьких країн ЄС немає ресурсів», – наголошує автор.

Деякі експерти запропонували способи уникнути ризику, який може створити «Брекзіт» для ефективного режиму європейських санкцій.

Зокрема, Нев’ю та Девід Мортлок, колишній чиновник Білого дому, закликали Велику Британію та ЄС створити спільний орган, який координує розробку правил і пропозицій щодо санкцій, пише видання.

Нагадаємо, за результатами референдуму у Великій Британії 51,89 % громадян проголосували за вихід з Євросоюзу, 48,11 % висловилися проти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ