business millionaire over white - dollars coming down
Рада створила Агентство з повернення активів

Верховна Рада проголосувала за створення Агентства з повернення та управління активами, нажитими незаконним шляхом. За відповідне рішення проголосували 260  народних депутатів, пише Українська правда.

Після роботи в комітеті депутати домовились про те, що відбуватиметься щорічний зовнішній аудит Агентства компанією з числа провідних аудиторів. Також депутати дійшли згоди щодо того, що склад громадської ради при Агентстві затверджуватиме прем’єр. Агентство лише зберігатиме арештовані активи та управлятиме ними через відібраних на конкурсі представників. Реалізація арештованих активів відбуватиметься тільки за рішенням суду чи проханням власника у випадках, передбачених ст. 100 КПК (якщо, наприклад, майно швидко псується). Реалізуватимуть арештоване майне лише відповідно до положень КПК.

Найбільше суперечок у депутатів викликав інститут адміністраторів, які мають управляти та реалізовувати арештоване майно. Однак голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв запевнив, що реалізація та адміністрування арештованого майна виконуватиметься виключно самим Агентством. Також Агентство нестиме відповідальність за те, якщо з майном за час зберігання щось станеться чи воно зникне. Нацагентство співпрацюватиме з іноземними державами і братиме участь у представленні інтересів України в закордонних судах.

Саме Агентство створюватиметься Кабміном, але буде підзвітне й Верховній Раді. Голова Нацагентства призначається на посаду урядом на 5 років за результатами конкурсу. Крім того, депутати ухвалили рішення зняти з розгляду законопроект №3041, яким пропонувалося частину фонду конфіскованого майна передати на потреби агентства.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 10 листопада депутати ухвалили закон з «безвізового пакету», який дозволяє арешт майна, що може бути знаряддям, доказом злочину або отриманого злочинним шляхом.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ