пляж
Дві людини померли від лептоспірозу у Києві

У столичних лікарнях померли двоє хворих на лептоспіроз. Про це УНН повідомив один з чиновників Київської міської держадміністрації.

За його словами, лікарі надали всю можливу допомогу, але стан пацієнтів швидко погіршувався. Так, двох людей не вдалося врятувати від хвороби.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Києві 8 осіб заразилися на лептоспіроз після купання у водоймах. Хворі здебільшого з Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів столиці. Наразі у КМДА вирішили тимчасово заборонити купатися у водоймах на пляжах «Райдужний», «Вербне», «Тельбін» та у «Передмісній слобідці».

Фахівці прогнозують спалах лептоспірозу вже восени у Києві. За даними фахівців, головними збудниками лептоспірозу будуть щури, вуличні собаки та коні.

Довідка: Основним переносником лептоспірозу є гризуни. У літній період, коли відпочивальники залишають сміття, зокрема, з харчовими відходами, на берегах річок та ставків гризунів стає набагато більше. Небезпечними також є дикі та свійські тварини, які виділяють із сечею лептоспір, тому ризик захворіти на лептоспіроз є не лише на пляжі чи у водоймищах, але й на полях, у сільських господарствах та навіть у побуті.

Першими ознаками лептоспірозу є висока температура тіла (до 40–41С), біль у м’язах, загальна слабкість тіла, біль у животі, почервоніння обличчя та крововиливи під шкіру та у головний мозок. Інкубаційний період захворювання 7–14 діб. Подальший перебіг захворювання залежатиме від того, наскільки швидко хворий звернувся до лікувального закладу. Під час звернення до лікаря необхідно одразу повідомити, чи купався хворий у відкритих водоймищах, чи вживав річкову воду і чи має домашніх тварин, адже вони теж можуть бути переносниками лептоспірозу. Це важливо, адже, наприклад, через біль у животі хворому можуть поставити неправильний діагноз. А тим часом лептоспіроз може перейти у печінкову та ниркову недостатність.

Читайте: Киянам доведеться пережити шалену спеку із закритими пляжами та забороною купання

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ