Барна прокоментував інцидент з Яценюком у Раді
Барна вдарив Яценюка в Раді букетом квітів

Освіта й медицина, податкова реформа та приватизація – напрямки діяльності Кабміну на 2016 рік. Про це заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді. Також він наголосив, що за крісло не тримається і готовий піти у відставку. Водночас йому згодився допомогти залишити посаду у буквальному сенсі депутат від  «БПП» Олег Барна.

У цілому, Кабінет міністрів на наступний рік ставить перед собою сім завдань. «Цілі на 2016 рік. Перше – це освітня реформа. Ми багато зробили щодо вищої освіти, але середня освіта є базовою», – сказав він. Другим завданням він назвав реформу медицини. При цьому прем’єр визнав, що в медицині цього року було мало змін. «Я визнаю, що і в реформі середньої освіти, і в реформі медицини було зроблено дуже-дуже мало», – сказав він. Наступними завданнями Яценюк окреслив приватизацію, нову податкову політику, продовження децентралізації, угоду про ЗВТ із ЄС та запровадження безвізового режиму.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Яценюк під час звіту перед парламентарями згадав про свої здобутки. Зокрема, зазначив, що його міністрам вдалося знизити державний борг на 6 мільярдів і стабілізувати економічну ситуацію. Тим не менш натхненна промова голови «уряду камікадзе» вразила далеко не всіх народних обранців. Зокрема, до голови Кабміну під час його виступу підійшов депутат від «БПП» Олег Барна з букетом квітів, перев’язаних чорною стрічкою, і вдарив ним прем’єра. Згодом він прокоментував свій вчинок та визнав, що він – не надто європейський. «…Бо якщо Яценюк не піде, я дуже боюся, що його винесуть люди», – сказав він. «Прем’єр, рейтинг політичної сили якого падає до нуля за півроку, автоматично повинен йти у відставку. Прем’єр, який не виконав домовленостей, повинен йти у відставку». Він також висловив невдоволення, що нардепи не ставлять свої підписи за відставку уряду, які він збирає. «А це треба питати тих сил, які критикують Яценюка, але два тижні думають – підписувати чи не підписувати. Це нагадує ставлення повії до клієнта», – додав Барна.

Своєю чергою, Яценюк заявив, що погодиться з будь-яким рішенням Верховної Ради щодо оцінки роботи Кабміну: «Ви маєте повні конституційні повноваження поставити питання про відставку Кабінету Міністрів. Ставте і голосуйте. Я прийму рішення українського парламенту, я за це крісло не тримаюся». Прем’єр також пафосно наголосив, що його урядові довелося взяти на себе відповідальність за ухвалення непопулярних рішень: «Я взяв на себе всю повноту відповідальності за найбільш непопулярні кроки в нашій країні, які ніхто не робив 20 років. Ніхто! І коли я йшов на цю посаду, я знав, що буде з моїм рейтингом. Я це знав. Я прийшов сюди не для власного політичного рейтингу, а для того, щоби провести реформи, і рейтинг був у нашої країни».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ