Вибори
Вибори

Нинішня виборча кампанія особливо примітна беззмістовністю гасел кандидатів та відсутністю в них будь-яких програм дій. Ще одна особливість – новий тренд у скуповуванні голосів, коли підкуп виборців став публічним процесом, який не приховують, а яким хизуються. Про це на прес-конференції, присвяченій місцевим виборам в Україні, розповів гендиректор Комітету виборців України Олексій Кошель.

Представники КВУ звернули увагу журналістів на низку фактів, що свідчать про серйозні проблеми виборчої кампанії, як в організаційному плані, так і в питанні якості кандидатів. «Більшість кандидатів на місцевих виборах відкладають свою реєстрацію на останній момент. І роблять це свідомо, щоби мати змогу не звітувати про кошти на рекламну та передвиборчу діяльність», – зазначив Олексій Кошель.

За словами експерта, вони з колегами зробили невеличкий соціальний експеримент, на вибір зателефонувавши 35 штабам кандидатів. Виявилося, що в жодному зі штабів не було будь-якої програми кандидата. Останні готові слідувати в усьому програмам партій або обіцяють розробити програму пізніше.

Кандидати повсюдно спекулюють гостросоціальними темами, зокрема, активно використовують необхідність перейменування населених пунктів у рамках закону про декомунізацію. Так, у деяких містах окремі кандидати обіцяють вирішити цю проблему та, залежно від електоральних настроїв, або залишити стару назву, або сприяти перейменуванню.

Особливу увагу керівник КВУ звернув на новий тренд у підкупі виборців. За його словами, після скандальних виборів у Чернігові вперше підкуп виборців став публічним процесом, який не приховують, а яким хизуються. Те ж саме можна сказати і про скандали навколо дискредитації конкурентів. За словами Кошеля, зараз обидві сторони скандалу намагаються якомога більше отримати від самого факту скандалу, замість доводити чи спростовувати факти.

Представник КВУ Святослав Пикуль додав, що однією з реальних загроз проведенню виборів є вкрай незадовільна комплектація ТВК на сході країни: «Зараз більшість територіальних комісій на сході України, особливо в Донецькій та Луганських областях, мають тільки 9 осіб. Тобто в разі, якщо член комісії вибуває, робота комісії буде заблокована, допоки партія, від якої він був висунутий, не наддасть іншу кандидатуру. Якщо ж це трапиться перед самими виборами, це може означати зрив виборів на цій дільниці».

Утім, на його думку, поки що незрозуміло, чи це є нова технологія від влади, щоби в разі необхідності зірвати вибори в певному регіоні, чи це пов’язано з об’єктивними труднощами при пошуку людей для роботи в комісіях, що працюватимуть у регіонах, прилеглих до зони АТО.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні намічено на 25 жовтня 2015 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ