Президент ЄК Юнкер та премєр Британії Кемерон
Президент ЄК та прем’єр Британії домовилися про збереження членства Лондона в ЄС

Британія залишається у Євросоюзі. Держави-члени ЄС та Об’єднане Королівство нарешті досягли домовленостей щодо подальшого перебування острівної держави у складі Євросоюзу. Про це написали Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон на своїх сторінках у Twitter.

«Досягнуто домовленостей між ЄС та Великою Британією. Місяці важкої роботи з президентом ЄС та Європейським парламентом принесли результат. Щасливий. Справделиво для Великої Британії, справедливо для 27 держав ЄС», – написав Юнкер.

За словами Кемерона, Об’єднане Королівство отримає спеціальний статус. BBC наводить перелік з чотирьох пунктів «брюссельської угоди».

  1. Буде скорочено виплати для дітей трудових мігрантів з країн ЄС, якщо їхні батьки живуть у Британії, а діти – за кордоном (переважно йдеться про дітей поляків, які знайшли роботу в Британії). Дотепер законодавство змушувало Лондон фінансувати ці виплати.

На нових заявників нова норма поширюватиметься невідкладно, для 34 тисяч дітей, які вже отримують допомогу, передбачений перехідний період до 2020 року.

  1. Буде змінено Договір про ЄС із чітким зазначенням у ньому, що подальше посилення політичної інтеграції країни ЄС не буде поширюватися на Лондон: «Британія ніколи не може бути примушена до політичної інтеграції».

По суті, ця норма є політичним гаслом, яке має заспокоїти британського виборця. Британія і зараз не бере участь в глибшій інтеграції в ЄС. Зокрема, вона є єдиною в Євросоюзі, що звільнена від зобов’язання впровадити спільну валюту (євро) у майбутньому.

Кемерон також наголосив, що Британія ніколи не стане частиною майбутньої Європейської «супердержави», дискусії про яку зараз тривають: «Наші внутрішні справи лишатимуться нашими внутрішніми справами. І ми ніколи не братимемо участь, приміром, у створенні спільної Європейської армії».

  1. Впроваджується право Британії на 7 років припинити нині чинні виплати мігрантам у разі, якщо міграція сягне «винятково високого рівня». Саме такий рівень, за визнанням Єврокомісії, є в Британії зараз. Водночас, за 7 років обмеження мають зняти.

За словами Кемерона, планується, що мігранти не отримуватимуть виплати протягом перших 4 років перебування в Британії.

  1. Лондон отримає право задіяти «виняткові захисні заходи» для Сіті – щоби зупинити можливий переїзд компаній до материкової Європи і переконатися, що британський бізнес не стикається з дискримінацією через те, що він перебуває за межами Єврозони.

Водночас, попри цю домовленість, в червні 2016 року має відбутися референдум про вихід Британії зі складу ЄС. Та ці заходи, на думку Кемерона, дозволять здобути більшість на підтримку членства країни в Євросоюзі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ