санкції
Британські парламентарії також виступають за розширення введених Євросоюзом санкцій проти Москви

Попри побоювання, що після Brexit політика обмежень щодо Кремля буде послаблена, парламент Великої Британії закликав НАТО наростити військову міць для стримування Росії. Британські парламентарії також виступають за розширення Євросоюзом санкцій проти Москви і пропонують активізувати боротьбу з російською пропагандою, але водночас відновити діалог з РФ.

У доповіді оборонного комітету британського парламенту, випущеному напередодні саміту НАТО в Варшаві, йдеться, що у зв’язку з ситуацією в Україні та анексією Криму Північноатлантичний альянс повинен зміцнити оборону, переглянути способи стримування Росії та вернутися до діалогу з російською владою.

Комітет рекомендує переглянути ефективність політики стримування від нанесення Росією ядерних ударів, ударів звичайними озброєннями або застосування гібридних методів. Зокрема, парламентарії наводять приклад «російської пропаганди», на яку, на їхню думку, в НАТО звертають увагу в недостатній мірі. Автори доповіді пропонують збільшити обсяг ресурсів, що спрямовуються на протистояння з Москвою, і збільшити кількість фахівців з РФ.

«Ми згодні, що санкції проти Росії повинні бути відновлені в липні. Ми також закликаємо уряд країни розглянути питання про розширення числа представників російського керівництва, яким забороняється в’їзд», – йдеться в доповіді.

Крім того, парламентарії закликають визнати масштаби нарощування російської військової сили, яка може бути застосована в можливому майбутньому конфлікті із Заходом, і дати рішучу відповідь на нього. Автори доповіді пропонують міністрам оборони країн-учасниць НАТО розробити заходи щодо боротьби з мілітаризацією Росії.

Разом з тим, в доповіді вказується: «Діалог між НАТО і Росією важливий для зниження ризику військової ескалації та помилкового розуміння з обох сторін. Це не є несумісним з тими відносинами ворожості, на яку вказує останній розвиток подій. Саме тому ми вітаємо відновлення роботи Ради НАТО-Росія як важливого кроку на шляху відновлення діалогу між Росією і Заходом, хоча результати і будуть лімітовані».

У документі також визнається роль Росії у врегулюванні деяких регіональних конфліктів, і робиться висновок про необхідність «співпраці з нею в певній мірі в регіонах, де інтереси збігаються». Йдеться про протистояння загрозам з боку угруповань «Ісламська держава», «Аль-Каїда» та інших міжнародних терористів.

Нагадаємо, 1 липня ЄС затвердив рішення про продовження санкцій проти Росії ще на півроку. Санкції ЄС передбачають обмеження співпраці з російськими банками, обмеження імпорту та експорту, торгівлі, зокрема нафтою, газом та озброєнням.

Того ж дня секторальні санкції проти РФ розширили і Сполучені Штати. Під обмеження потрапили московське КБ «Кунцево», КБ машинобудування з Коломни та 150-й авіаремонтний завод із Калінінграда.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ