За оцінкою Геммонда, на узгодження виходу Британії з ЄС піде два роки, а потім ще чотири – на ратифікацію нової угоди
За оцінкою Геммонда, на узгодження виходу Британії з ЄС піде два роки, ще чотири – на ратифікацію нової угоди

Процес виходу Великої Британії з Євросоюзу, що передбачає укладання нових торговельних угод, які всі решта 27 країн ЄС мають ратифікувати, може затягнутися на період до 6 років. Цей прогноз зробив міністр закордонних справ Британії Філіп Геммонд, пише The Guardian.

«Якщо майбутній договір між Британією та ЄС вважатиметься питанням змішаної компетенції, він потребуватиме ратифікації 27 національними парламентами. Я думаю, що не помилюся, якщо скажу, що найкоротший термін, коли це буде зроблено, трохи менший за чотири роки, і це якщо врахувати час на переговори», – сказав Геммонд.

Юристи розглядатимуть угоду як «змішану», якщо вона стосуватиметься, наприклад, не лише торгівлі – компетенції ЄС, але й загальної зовнішньої політики і політики безпеки – питань, які належать до компетенції держав-членів ЄС.

За оцінкою дипломата, якщо Британія застосує статтю 50 договору ЄС уже цієї зими, то на узгодження угоди піде 2 роки, а потім ще 4 – на ратифікацію нової угоди. За його словами, гнучкість Британії у цей період буде предметом суперечок.

Як відомо, референдум про вихід Великої Британії з Європейського Союзу відбувся 23 червня. Згідно з офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися у ЄС.

Велика Британія була членом ЄС протягом 43 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ