Хокінґ
Змога залучати і фінансувати найталановитіших європейців забезпечує майбутнє британської науки

Вихід Великої Британії з ЄС стане катастрофою для британської науки. Цю думку висловив геніальний фізик-теоретик Стівен Хокінґ. Про це повідомляє The Independent.

З його слів, змога залучати і фінансувати найталановитіших європейців гарантує майбутнє британської науки.

Хокінґа підтримують економісти, математики, інженери та вчені. Своє бачення проблеми вони висловили у відкритому листі, який оприлюднили у виданні The Times. Вони стверджують, що членство Британії у ЄС має вирішальне значення з двох причин.

«По-перше, збільшення фінансування значно підвищило рівень європейської науки у цілому і Британії зокрема, бо ми маємо конкурентну перевагу. По-друге, тепер ми залучили найкращих дослідників із континентальної Європи, які отримали ґранти ЄС і завдяки цьому переїхали до нас», – написали вони.

У листі зазначено, що після того, як Швейцарія, що не є членом ЄС, обмежила свободу пересування працівників із 28 країн Євросоюзу, вона була змушена «відчайдушно» шукати способи залучення талановитих молодих учених.

Вони зазначають, що якщо країна вийде з ЄС і вчені не зможуть вільно пересуватися між Британією та Європою, це стане катастрофою для британської науки та університетів.

Фахівці переконані, що інвестиції у науку такі ж важливі для довгострокового процвітання і безпеки країни, як інвестиції у галузі інфраструктури, сільського господарства чи виробництва.

Своєю чергою, Анґус Далгґлейшем, представник групи вчених, які агітують за вихід Британії з ЄС, заявив: «Суть полягає у тому, що ми вкладаємо в Європу значно більше, ніж отримуємо від неї».

Читайте: Фізик-теоретик Хокінґ вважає, що чорні діри – «двері» в інші всесвіти

БЕЗ КОМЕНТАРІВ