1400506970-2456
Науковці очікують на прорив в лікуванні ВІЛ в найближчі п’ять років

Команда науковців із п’яти університетів Великої Британії фактично вилікувала одного з добровольців від ВІЛ. Він брав участь у тестуванні нового препарату, який в майбутньому може бути використаний для лікування хвороби. Про це пише The Sunday Times.

За словами дослідників, говорити про те, що терапія дозволить перемогти ВІЛ, поки зарано, але вже зараз спостерігається «значний прогрес».

«Це перша з серйозних спроб повного лікування від ВІЛ», – підкреслив експерт Національного інституту Британії з досліджень в області охорони здоров’я.

Один з добровольців, ім’я якого не називається, після прийому ліків пройшов тести, які показали, що в даний момент в крові 44-річного чоловіка слідів вірусу немає. Професор Імперського коледжу Лондона Сара Фідлер вважає, що подальше дослідження дозволить зробити прорив в лікуванні ВІЛ в найближчі п’ять років.

Зараз існує антиретровірусна терапія, яка дозволяє контролювати розвиток небезпечного захворювання і пригнічувати активні інфіковані клітини. Однак вона не може повністю вилікувати хворого, оскільки в організмі залишаються мільйони бездіяльних інфікованих Т-лімфоцитів. Нова терапія може відстежувати і знищувати вірус в подібних Т-клітинах.

Над проектом працюють науковці Оксфордського і Кембриджського університетів, а також Імперcкого, Університетського та Королівського коледжів Лондона. Нову терапію, націлену на повне вилікування від ВІЛ, досліджують на 50 людях.

До слова, за статистикою ВООЗ, в світі живуть близько 36,7 мільйона осіб з ВІЛ, від вірусу щорічно гинуть близько 1,5 млн. осіб і близько 2,2 млн. стають новими носіями захворювання. ВІЛ за тридцять років перетворився зі смертельно небезпечної хвороби на хронічну, розвитком якої можна керувати. Тепер хвороба перейшла у той же розряд, що й діабет, гіпертензія та інші серцево-судинні захворювання.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше в Австралії заявили про перемогу над СНІДом. Зокрема, місцевим медикам вдалось істотно скоротити кількість хворих на території своєї країни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ