Скарби
Скарби вікінгів у музеї

У Британському музеї демонструють унікальні ескпонати – скарби вікінгів та саксів. Їх цієї осені виявив британський археолог-любитель Джеймс Мазер під час розкопок у графстві Оксфордшир, пише hitech-news.

Скарб налічує 15 срібних злитків і 186 монет. Серед них кілька монет мають клеймо часів правління останнього короля Мерсії Кеолвульфа II. У ті часи на землях Англії було англо-саксонське королівство Уессекс і Мерсія, вони протистояли постійним навалам вікінгів.

Нагадаємо, вікінги – племена, що в Середньовіччі заселяли прибережну, а також континентальну частину Скандинавії та Балтійського моря. З VIII ст. стали широко відомими в Північно-Західній Європі як завойовники, пірати та торговці. Згодом поширили свою експансію на всю Європу, Північну Атлантику та Близький Схід. У Франції «північні люди» були відомі як «нормани», в Англії їх називали «данцями», у Візантії – «варанґами», на Русі – «варягами». Часто на завойованих землях засновували власні поселення. В Англії, Нормандії, в Ісландії, на Сицілії та у межиріччі Дніпра та Волхова утворили власні держави. Зрештою, змішалися з місцевими племенами. Населення Ісландії, Фарерських та Шетландських островів вважають етнічними нащадками вікінгів у чистому вигляді.

Читайте: Мільярди доларів на дні: у Колумбії знайшли іспанський галеон із золотом та прикрасами

БЕЗ КОМЕНТАРІВ