фунт
Економісти Bank of America прогнозують, що в королівстві після референдуму почнеться рецесія

Фунт стерлінгів оновив мінімальний рівень за 31 рік. Курс британської валюти впав під час торгів 5 липня до 1,3114 дол. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Тим часом на тлі нової хвилі побоювань щодо того, до чого може привести вихід Великої Британії зі складу Європейського Союзу, інвестори виходять з усіх активів, які розглядаються як ризиковані. Це призводить до підвищення курсу єни, яка вважається «захисною» валютою.

Курс єдиної європейської валюти становить зараз близько 113,32 єни в порівнянні з 114,4 єни в понеділок.

Вартість долара становить 101,73 єни проти 102,56 єни за підсумками минулої торгової сесії.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Moody’s дало негативний прогноз щодо кредитного рейтингу Британії, який поки що зберігається на рівні AA1.

Також низка банків заявила про негативні наслідки виходу Британії з ЄС для економіки країни. Так, у Bank of America вважають, що високий рівень невизначеності щодо економіки Великої Британії змусить інвесторів, зокрема, внутрішніх, відмовитися від вкладень в країну. Економісти банку прогнозують, що в королівстві після референдуму почнеться рецесія, а прогноз щодо зростання ВВП на 2017 рік вони знизили з 2,3% до 0,2%.

Morgan Stanley також прогнозує зниження потенціалу зростання британської економіки в майбутньому та підвищення її уразливості.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ