image-mastercard-eftpos
Колективний позов до MasterCard – другий з часу ухвалення 2015 р. нового закону про захист прав споживачів

Власники банківських карт MasterCard у Великій Британії судитимуться із цією міжнародною платіжною системою через надто високі комісії у транскордонних операціях усередині Євросоюзу, які Master Card стягувала протягом 15 років. Про це пише РБК з посиланням на MarketWatch.

Сума позову складає 14 мільярдів фунтів – він є найбільшим в історії британської юриспруденції.

2014 року Європейський суд правосуддя (вища інстанція Суду Європейського союзу, вирішення якого не можуть бути оскаржені), що базується в Люксембурзі, підтримав рішення Єврокомісії про те, що розмір міжбанківських комісій, який діяв з 1992 по 2008 рік, встановили із порушенням антимонопольного законодавства ЄС. В результаті ціни на всі покупки за картками MasterCard виявилися штучно завищеними.

Щоразу, коли споживач здійснює покупку по карті, банк зараховує комісію на рахунок банку ритейлера. Як постановила Єврокомісія, «платіжні системи, дозволивши банкам стягувати більш високі комісії, таким чином дали їм стимул випускати свої карти, ніж карти конкурентів», пояснює MarketWatch.

Ритейлери зазнавали чималих витрат у зв’язку з міжбанківськими комісіями, що їх стягує MasterCard, які потім перекладали на споживачів, закладаючи в ціну товарів і послуг.

14 мільярдів фунтів – приблизна оцінка збитку, проведена представником інтересів позивача, компанією Quinn Emmanuel Urquhart & Sullivan LLP, на основі публічно доступної інформації про онлайн-покупки, здійснені приблизно 40 мільйонами британських споживачів за понад 15 років.

Колективний позов до MasterCard – другий з моменту ухвалення в 2015 році нового закону про захист прав споживачів, що дозволяє стягувати збитки з компанії від імені всіх споживачів. Якщо позов буде задоволено, вони автоматично зможуть розраховувати на відшкодування, якщо самі не відмовляться від нього.

Прес-секретар MasterCard заявив, що компанія не згодна з позовом і має намір відстоювати свої права.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ