референдум Британія
Вихід країни з Євросоюзу обійдеться їй у 30 мільярдів фунтів у найближчі 4 роки

У Великій Британії стартував  референдум, на якому виборці мають вирішити питання про членство країни в Євросоюзі, повідомляє Deutsche Welle.

Ділянки у всіх 382 виборчих округах відкриті з 7 години ранку за місцевим часом (09.00 за Києвом). Охочі зможуть віддати свій голос аж до 22 години (00.00 за Києвом).

При цьому офіційні опитування при виході з виборчих дільниць не проводитимуть. Телеканалам не дозволено давати прогнози.

Всі голоси підрахують до ранку 24 червня. Виборча комісія оголосить про підсумки референдуму до початку робочого дня у королівстві.

Згідно з останнім опитуванням громадської думки, проведеним соціологічним інститутом ComRes за замовленням газети Daily Mail, 48 відсотків британців виступають за збереження країни в ЄС, що на 6 відсотків більше, ніж тих, хто підтримує Brexit.

Читайте: Референдум щодо Brexit назавжди змінить Європу – ІноЗМІ

Напередодні референдуму в Британії значно зріс попит на іноземну валюту через побоювання, що курс фунта стерлінгів може суттєво знизитися в разі виходу країни з ЄС. У ніч на четвер німецька газета Bild з посиланням на експерта агентства Standard and Poor’s повідомила про ймовірне зниження рейтингу Британії після Brexit.

За словами міністра фінансів Великої Британії Джорджа Осборна, вихід країни з Євросоюзу обійдеться їй у 30 мільярдів фунтів у найближчі 4 роки, що змусить уряд країни підняти податки і урізати фінансування соціальних програм.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ