паспорт
З кінця цього року українці мають отримати безвізовий режим з країнами Шенгенської зони

Для громадян України скасують візові вимоги для подорожей країнами Шенгенської зони до кінця року. Цю думку в Брюсселі висловив анонімний співробітник керівної інституції Європейського Союзу, передає  Укрінформ.

«Щодо процесу візової лібералізації для України, а також Грузії, зараз багато спекуляцій. Але вони не мають підґрунтя, адже європейські чиновники і депутати Європарламенту зараз іще на канікулах. Процес ухвалення рішення тимчасово стоїть на паузі. Звичайно, є багато ідей щодо термінів, умов тощо. Але, скажу чітко: є зобов’язання – і вони будуть виконані. Для України і Грузії – це питання щонайдовше до кінця року. Можна і раніше, але є певні технічні процедури для імплементації безвізового режиму», – розповів співрозмовник.

За його словами, 5 вересня комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ ухвалить у другому читанні доповідь щодо безвізу для України із перспективою, що документ буде остаточно затверджений до кінця першого місяця осені. Одночасно, Рада ЄС також має ухвалити свою позицію, щоби винести її для спільного затвердження із Європарламентом у жовтні.

«Далі там формально є 21 день для набуття чинності цього рішення, але, як показав досвід безвізу для Молдови, треба ще плюс-мінус два місяці для остаточної технічної імплементації такого рішення», – пояснив дипломат.

Відтак, за його прогнозами, з кінця цього року – максимум (але це формальна символічна дата) з 1 січня 2017-го – українці отримають безвізовий режим з країнами Шенгенської зони.

Водночас, як повідомляв Інформаційний Акцент, представник України в ЄС Микола Точицький під час прес-конференції на XII Нараді послів заявив, що Київ наразі нічого не знає про узгоджену дату введення безвізового режиму для України з 1 січня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ