Тищенко відомий низкою журналістських розслідувань та боротьбою із незаконними забудовами

23 червня поліція затримала члена комітету Київської міської організації партії «Свобода» Володимира Тищенка, який є активним борцем із незаконними забудовами в столиці. Його протримали в Печерському райвідділі поліції близько двох годин і відпустили, вручивши три повістки на допит. Про це повідомляє прес-служба політсили.

Тищенка затримали на засіданні Апеляційного адміністративного суду Києва, де слухали справу щодо незаконної забудови на Микільській Слобідці компанії «Укрбуд» на чолі з одіозним забудовником Максимом Микитасем. Поліцію задля затримання націоналіста в суд викликав саме представник компанії «Укрбуд» Роман Овсяник.

«Це переслідування будівельною мафією активістів, які борються проти незаконних забудов у Києві. Взагалі ми неодноразово вказували, що поліція діє спільно із забудовниками. На це також вказує і ситуація з Володимиром Тищенком, який чомусь опинився в розшуку у справі щодо протестів громади на Осокорках. Він не переховувався, нікуди не зникав, але, вочевидь, дуже вже заважає забудовникам. Ці події – ознака реваншу режиму Януковича. Бо саме так за його часів розправлялися з політичними і громадськими активістами – їх  переслідували, порушуючи щодо них бутафорні кримінальні справи. Очевидно, що ми цього так не залишимо й будемо домагатися звільнення нашого побратима», – зазначив заступник голови «Свободи» Андрій Мохник.

Одразу після затримання Тищенка на його підтримку біля будівлі Печерського райвідділ, куди доправили активіста, почала збиратися громадськість.

f18ee45840e18329939acf1095cdc5a9
Тіщенку вручили три повістки на допит у Дарницький районний відділ поліції

Згодом нардеп від «Свободи» Андрій Іллєнко повідомив, що активіста протримали в Печерському районному відділі поліції близько двох годин і відпустили, вручивши три повістки на допит у Дарницький районний відділ поліції. Перший допит відбудеться вже 25 червня.

Коментуючи арешт націоналіста, парламентар, наголосив: «Це продовження цькування активістів та намагання різними способами їх зупинити. Будівельна мафія намагається завадити їхній діяльності, залякати усілякими способами, зокрема й шляхом кримінального переслідування. Сьогоднішні події – результат того, що Тищенко виступав на захист мешканців, зокрема, мікрорайону Осокорки. Це йому помста від забудовників за його активну позицію».

Іллєнко додав, що керівництво Печерського райвідділку поліції від справи Тищенка відхрестилося, оскільки провадження порушували правоохоронці Дарницького району.

Володимир Тищенко відомий низкою журналістських розслідувань та боротьбою із незаконними забудовами в Києві. Раніше за вказівкою забудовників його оголосили в розшук за участь в акції протесту проти скандальної забудови на столичних Осокорках. Попри те, що Київська міська рада ухвалила рішення про розірвання угоди із тамтешнім забудовником, а на місці можливого незаконного будівництва було закладено сквер – із розшуку націоналіста так і не зняли. Більше того, затримувати активіста поліція не поспішала, попри те, що він не переховувався від слідства й надалі провадив активну громадську, політичну й журналістську діяльність.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ