«Північний потік-2»
«Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини

Рада директорів «Газпрому» ухвалила рішення про розірвання угоди акціонерів за проектом «Північний потік-2». Про це повідомляє прес-служба російського монополіста.

«Схвалити як правочин, у вчиненні якого є зацікавленість, укладення ПАТ «Газпром» угоди про розірвання угоди акціонерів компанії Nord Stream 2 AG», – йдеться у повідомленні компанії.

Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд. куб. м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у липні 2016 року антимонопольний регулятор Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва «Північного потоку-2», пояснивши своє рішення тим, що планована угода може привести до «суттєвого обмеження конкуренції». Пізніше «Газпром» і п’ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства.

На початку серпня 2016 року спеціальний посланник Держдепу США з питань світової енергетики заявив, що запуск другої черги «Північного потоку-2» позбавить Україну двох мільярдів доларів доходу від оплати за транзит російського газу в Європу, що може «спричинити колапс української економіки».

Про небезпеку «Північного потоку» заявляв і президент Польщі Анджей Дуда, за словами якого, газопровід не тільки б’є по енергетичній безпеці Польщі та України, але й становить загрозу для європейської єдності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ