Колишній український бізнесмен-нувориш оголошений у міжнародний розшук
Колишній український бізнесмен-нувориш оголошений у міжнародний розшук

Генеральна прокуратура склала повідомлення про підозру бізнесмену і соратнику Януковича Сергію Курченку за вчинення злочинів у банківській сфері. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ГПУ

«Генеральна прокуратура України вживає заходи з викриття злочинної діяльності екс-високопосадовців режиму Віктора Януковича та пов’язаних із ними осіб, зокрема, Сергія Курченка та членів його злочинного угруповання», – йдеться в повідомленні.

У ГПУ заявили, що Головне слідче управління спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях на основі результатів повного, всебічного та неупередженого розслідування, з урахуванням здобутих доказів, склало повідомлення про підозру Курченку як керівнику злочинної організації, яка протягом 2013 року – початку 2014 року вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у банківській галузі.

За інформацією відомства, у вказаний період Курченко організував незаконне заволодіння коштами Нацбанку України, ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Аграрний фонд», вкладників ПАТ «Брокбізнесбанк» та ПАТ «Реал Банк» на загальну суму 5,6 млрд. грн.

Надалі організована злочинна група під керівництвом Курченка легалізувала доходи, одержані злочинним шляхом, із використанням при цьому підприємств з ознаками фіктивності.

Наразі підозрюваний Курченко оголошений у міжнародний розшук. Суд щодо нього обрав запобіжний захід – тримання під вартою. У ході розслідування накладено арешт на майно та інші активи підозрюваних на загальну суму понад 2,8 млрд. грн.

Сам Олександр Курченко нині, найімовірніше, перебуває в Росії і повертатися до України не збирається.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ