pol-bitti
Бітті, який мешкає в Лос-Анжелесі, отримав Букера за роман «Розпродаж»

Письменник зі США Пол Бітті отримав Букерівську премію (Man Booker Prize) за 2016 рік. Він став першим американцем, якому присудили цей приз. До 2013 року лауреатами премії ставали лише автори з британської Співдружності Націй, Ірландії та Зімбабве, передає ТАСС.

Бітті, який мешкає в Лос-Анжелесі, отримав Букера за роман «Розпродаж» – яскраву сатиру, що висміює американську расову політику.

Бітті очікував, що читачам «буде непросто перетравити» його твір. Однак оцінка, яку дали роману члени журі, виявилася найвищою.

«У цій книзі вдалося випатрати кожне соціальне табу і політично точні нюанси, кожну «священну корову». Вона змушує нас як сміятися, так і здригатися. Вона одночасно і кумедна, і болісна», – зазначила голова журі Аманда Форман.

Уперше присудження Букерівської премії відбулося в 1969 році. Тоді її лауреатом став британський автор Персі Говард Ньюбі (1918-1997) за роман «За це доведеться відповісти» (Something To Answer For).

2015 року лауреатом Міжнародної Букерівської премії став угорський письменник Ласло Краснахоркаї, відомий своїми похмурими гротескними творами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ