У Львівській міськраді
У Львівській міськраді

Львівська міська рада 9 червня занурилася в хаос – уперше за всю історію незалежності туди не пропускають людей, а вхід перегородили. До громадян, які намагалися потрапити всередину будівлі, спецпризначенці застосували силу та сльозогінний газ.

Пропускний режим?
Пропускний режим?

Як повідомляє місцеве видання «Вголос», до активістів, які зібралися біля ради з протестами та намагалися потрапити всередину, правоохоронці застосовують силу: «На людей пустили газ, уже є перші постраждалі. У сесійній залі зчинилася бійка активістів. Депутати тим часом оголосили перерву».

Громадян не пропускають у будівлю
Громадян не пропускають у будівлю

За словами голови фракції партії «Свобода» у міськраді Маркіяна Лопачака, Андрієві Садовому знову забракло духу прийти на сесію, натомість він дав указівку привести сюди близько 500 нацгвардійців і спецпризначенців. Депутати, що вимагають звіту мера (щодо ситуації у Грибовичах – ред.), оголосили 15-хвилинну перерву, однак зважаючи на бійку, секретар міськради Анатолій Забарило оголосив про завершення сесії.

За інформацією видання, сам міський голова Львова злякався і втік. Керівник прес-служби мера Христина Процак повідомила, що їй невідомо, де він. За її словами, Андрій Садовий сьогодні вранці був на роботі і мав прийти на засідання сесії.

У міськраді
У міськраді

Унаслідок штурханини біля міськради постраждали три активіста. Лікарі повідомили, що по медичну допомогу звернулися троє чоловіків із побиттям та порізами. Серед постраждалих –  місцевий активіст Андрій Нагірний: били кийками, порізали руку, застосовували перцевий газ.

Тим часом, за інформацією видання ZIK, депутати вийшли із заблокованої силовиками міськради до людей та повідомили, що роботу засідання не буде відновлено, допоки не з’явиться міський голова: «Ми вийшли до вас, якщо вас не пускають в сесійну залу».

Охоронці міськради
Охоронці міськради

Депутати повідомили, що мають інформацію, що Садовий уже поїхав з міської ради. В сесійній залі він так і не з’явився. Депутати також підтвердили, що коли в будівлю прорвались активісти, силовики застосували проти них газ.

За їхніми словами, вони би хотіли почути відповідь мера, чому на сесію зігнали стільки правоохоронців.

«У порядку денному нема питання про звіт міського голови. Я би хотів нагадати, що він сам призначив себе керівником комісії з надзвичайних ситуацій. Але згідно з порядком денним, доповідь нині має роботи голова Сихівської райадміністрації Ірина Маруняк. Ані громадськість, ані депутатів не цікавить думка голови Сихівської райадміністрації, нас цікавить доповідь міської голови щодо ситуації в Грибовичах – що було зроблено», – заявив керівник фракції «Свободи» Маркіян Лопачак.

Інший депутат-«свободівець», Андрій Рікота, заявив: «Якщо Садовий боїться людей, то хай візьме клітку, сяде там і проводить сесію. Якщо він самоусувається, як Янукович – хай складає повноваження, або ми ухвалюємо рішення, що такий міський голова не є чинним. Друга сесія із проблемами в місті, а він самоусувається! Це вперше за всю історію Львова, за всю історію незалежності, що всі правоохоронці Львова присутні у залі. Більше того, вони застосовують силу до людей! За це відповідальний Садовий».

Біля міськради
Біля міськради

Згодом депутати повернулися у сесійну залу, щоб поговорити з громадою, незважаючи на те, що головуючий закрив сесію.

Депутат від «БПП» Григорій Козловський, виступаючи з трибуни, закликав колег зайняти свої місця у залі, аби обговорити з громадськістю проблеми, пов’язані з трагедією на Грибовицькому сміттєзвалищі. За його словами, депутати готові до діалогу і хочуть розв’язати питання спільно з громадою. Козловський також запропонував дати можливість виступити кожному охочому.

Водночас, зазначимо, що частина людей так і не змогла пройти у мерію.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 9 червня мала відбуватися сесія Львівської міської ради. На вході до Ратуші перевіряють посвідчення та перепустки, а вже всередині стоять добре екіпіровані бійці Нацгвардії зі щитами. Окрім того, біля Латинської катедри розташувались кілька автобусів із спецпризначенцями.

Усі фото: galinfo, «Вголос».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ