Служба безпеки України вже отримала значні результати у боротьбі з незаконним видобутком бурштину. Про це написала на своїй сторінці у Facebook речниця СБУ Олена Гітлянська.

«Сьогодні під ногами горить земля у тих ділків, які розгорнули цю «бурштинову лихоманку». Більшість з них втратили не лише прибутки, але й сон. Кожного дня ми виявляємо факти цього злочину, затримуємо організаторів та виконавців, вилучаємо вкрадене у держави каміння», – йдеться у повідомленні. Гітлянська додала, що лише вчора завдяки спільній операції СБУ, міліції та прокуратури в одного з мешканців смт. Олевськ знайшли 23 кг бурштину та 230 тисяч доларів США. Ділок закуповував бурштин оптом – під час обшуку у нього знайшли й знаряддя для прийому-скупки.

Днем раніше під час обшуків у 10 мешканців того ж району вилучено понад 40 кг «сонячного каменю» та обладнання для його незаконного видобутку. А за тиждень після шести обшуків знайдено близько 80 кг цінного каменю, дві мотопомпи, 165 пожежних рукавів, «чорну бухгалтерію» та станок з обробки каміння. «І це лише декілька останніх найбільш показових фактів. А їх десятки. І про кожний з них ми звітуємо на веб-сайті Служби. І хай не чекають «горе-бізнесмени», що вони сховаються, пересидять на літніх курортах. Не сховаються і не пересидять, бо Служба працюватиме, поки «бурштинова лихоманка» не зникне з української землі», – підсумувала черниця СБУ.

Варто зазначити, в Україні почастішали спроби контрабанди бурштину. У зв’язку з цим Петро Порошенко вимагає від силовиків затримати організаторів незаконного видобутку каміння. Міністерство екології та природних ресурсів у разі відсутності позитивних результатів з легалізації видобутку бурштину не виключає можливості запровадження особливого режиму діяльності на територіях, де ведеться його незаконний видобуток.

Довідка: Україна посідає 2 місце у світі за запасами бурштину, при цьому володіє найвищим у світі відсотком бурштину ювелірної якості в покладах.

Фото Facebook

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ