Парубій
Парубій запевняє, що коаліція діє

У Верховній Раді намагаються знайти відповідь на майже шекспірівське запитання – існує чи не існує коаліція.

Перший віце-спікер Андрій Парубій заявив, що підстав для оголошення розпуску коаліції немає, адже на сьогодні у більшості є понад 226 підписів, пише Українська правда.

«Юридично коаліція існує і продовжує діяти», – заявив він.

Раніше перший заступник голови регламентного комітету Верховної Ради Павло Пинзеник заявив, що юридично фракція «Радикальної партії» досі перебуває у складі парламентської коаліції, оскільки спікер не зачитав оголошення про вихід.

У свою чергу, лідер «радикалів» обурився, що його політсилу не визнають опозиційною. Також він показав з трибуни парламенту лист про вихід його фракції з більшості.

Ляшко показав докази виходу з коаліції
Ляшко продемонстрував докази виходу з коаліції

«Я взяв копію реєстраційної карточки секретаріату голови Верховної Ради, де чітко вказано, що наш лист отримано, що голова Верховної Ради з ним ознайомлений», – сказав Ляшко.

«Ні в кого до вчорашнього дня, поки не заявили про вихід із коаліції «Самопоміч» і «Батьківщина», не було сумнівів, що «радикали» – в опозиції. Сьогодні кажуть, що ми начебто в коаліції», – обурився Ляшко.

«На жаль, учора європейська коаліція у парламенті припинила існування після заяв про вихід (із неї) фракцій «Батьківщини» й «Самопомочі», – резюмував він.

Читайте: Ляшко торгується за крісло спікера ВР та два міністерства – джерело

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 19 лютого спікер парламенту Володимир Гройсман оголосив, що «Самопоміч» вийшла з парламентської коаліції.

Раніше Юлія Тимошенко також заявила, що фракція «Батьківщина» виходить із коаліції та відкликає з уряду міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. У свою чергу, Жданов вирішив залишитіся на посаді на прохання прем’єра Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, у вересні 2015 року коаліцію полишила «Радикальна партія».

Зазначимо, без представників «Самопомочі», «тимошенківців» і «радикалів» у коаліції «Європейська Україна» залишиться 217 депутатів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ