6 серпня в Білгородській області Росії була знищена перша партія «санкційних» продуктів: на полігоні твердих побутових відходів бульдозерами розчавили не менше 10 тонн забороненого до ввезення в Росію імпортного сиру. Подробиці події висвітлив російський сайт Znak.com з посиланням на прес-службу управління Россільгоспнагляду по Білгородській області.

Процес знищення 10 тонн сиру зайняв близько години. «Сиру було дуже багато – цілий КамАЗ. Щось – в коробках і щось – без упаковки. Його розчавили 45-тонним катком», – уточнили в прес-службі відомства.

Водночас знищення продуктів у Росії викликало бурхливу реакцію в соціальних мережах. Хештег #РоссияЖжет увійшов до числа найпопулярніших в сервісі мікроблогів Twitter. Під цим хештегом розміщені записи, в яких користувачі та деякі ЗМІ викладають фотографії першої партії знищених сирів, нелегально ввезених в країну, карикатури та «фотожаби» з висміюванням дій путінського режиму, а також курйозні новини, які йдуть урозріз з панівним у РФ пропагандистським трендом.

Серед іншого, користувачі репостять новину про курйозний випадок на білорусько-російському кордоні в селі Долосци Псковської області. Водій вантажівки, який перевозив 1,5 тонни томатів через кордон, дізнався про їхнє можливе знищення. Тож, викрав автомобіль з продукцією та утік назад назад до Білорусі. При цьому джерелом крамольної новини стала сама прес-служба Россільгоспнагляду.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, поїдання російськими чиновниками санкційної продукції, призначеної до знищення, вважатиметься порушенням і підпадатиме під кримінальну статтю. Указ про знищення продуктів, що потрапили під російське ембарго, президент РФ Владімір Путін підписав 29 липня. Заходи почнуть діяти з 6 серпня і не стосуватимуться продукції, яку люди ввозять для особистого користування. Шукатимуть і знищуватимуть заборонені до ввезення в рамках продуктового ембарго товари не лише на кордоні, але й по всій території Росії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ