Соціологи
Соціологи назвали фаворитів виборчих перегонів у столиці

Інститут аналізу і прогнозування та Український інститут соціальних досліджень ім. Яременка оприлюднили дані свіжого соціологічного опитування, предметом якого було виявлення електоральних симпатій мешканців Києва щодо кандидатів на посаду мера столиці. На думку соціологів, станом на середину липня у виборах міського голови Києва, запланованих на 25 жовтня цього року, явного фаворита, здатного перемогти вже у першому турі, немає.

Як розповів експерт Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка Олег Василенко, представляючи результати дослідження, чинний мер Києва Віталій Кличко має рейтинг 22,3% (25,8% тих, хто має намір взяти участь у виборах) і поки що є лідером.

За нардепа Борислава Березу проголосували би 9,1% опитаних (10,5%).

За екс-голову КМДА і депутата Київради Володимира Бондаренка – 7,8% (9,0%).

За народного депутата від партії «Свобода» Юрія Левченка – 7,0% (8,1%).

Решта кандидатів набрали менше 5% голосів респондентів.

Експерти звернули увагу на важливий нюанс: серед симпатиків номінального фаворита, Віталія Кличка, найбільше молоді, яка традиційно обмежується усним висловленням своїх електоральних уподобань, а до виборчих урн нерідко не доходить.

Коментуючи отримані дані, соціологи підкреслюють, що перемогти у першому турі станом на сьогодні не має можливості жоден із кандидатів.

На думку авторів дослідження, нині приблизно рівні шанси позмагатися за прихильність киян у другому турі виборів, разом із Віталієм Кличком, має трійка претендентів – Борислав Береза, Володимир Бондаренко та Юрій Левченко.

Зазначимо, що визначальним критерієм, за яким кияни обиратимуть майбутнього мера є чесність (76,8% опитаних вказали дану характеристику).

Більше половини респондентів (62,2%) відповіли, що також враховуватимуть фаховість претендентів, а кожен другий киянин братиме до уваги рівень освіти кандидатів.

Читайте: Експерти назвали свободівця Левченка одним із основних конкурентів Кличка на посаду міського голови

Інформаційний акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ