курс долара
У проекті бюджету закладають курс гривні на рівні 24,1 грн/дол, а відновлення ВВП очікують на 2%

Міністерство фінансів України очікує зростання економіки України на рівні 2%. Дефіцит бюджету становитиме 3,7% ВВП у разі досягнення заявлених макропоказників. Про це йдеться у проекті головного кошторису країни, який розроблений на базі податкової реформи Міністерства фінансів.

Доходи бюджету становитимуть 598 млрд. грн., і цей показник розрахований з урахуванням скасування імпортного збору з 1 січня 2016 року, зниження ставки ЄСВ до 20%, переходу на загальну систему оподаткування в агросекторі та зменшення перерахувань прибутку Нацбанку на 26,4 млрд. грн.

Крім того, проект державного бюджету України на 2016 рік будується на прогнозі середньорічного курсу гривні на рівні 24,1 грн/1 дол. Згідно з очікуваннями відомства, до кінця 2016 року курс національної валюти становитиме 24,4 грн/1 дол.

Прогноз Мінфіну збігається з аналогічними прогнозами Нацбанку, однак є дещо кращим за прогнози ключових кредиторів країни, які оцінюють показник інфляції в Україні в 20% і стверджують, що повернутися до однозначних показників інфляції Україна зможе не раніше ніж 2017-2018 років.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що головний кошторис на 2016 рік передбачає дефіцит на рівні 3,7% ВВП, а курс гривні на рівні 22,4 грн/дол.

Нагадаємо, ще у липні Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк прогнозував, що державний бюджет на 2016 рік буде ще складнішим, ніж кошторис поточного року.

Читайте: З нового року пенсії та зарплати зростуть на 12%

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ