Лаймдота Страуюма
Лаймдота Страуюма пішла у відставку

Латвійський уряд на чолі Лаймдотою Страуюмою пішов у відставку. Відповідну заяву глава Кабінету міністрів зробила 7 грудня після зустрічі з Президентом країни Раймондсом Вейонісом. За законом, через таке рішення прем’єра уряд також буде розпущено, повідомляє Dienas Bizness.

Виступаючи перед журналістами, Страуюма зазначила, що за час її перебування на посту прем’єра були ухвалені два важливих для держави бюджети, ситуація в економіці країни покращилася, і держава перебуває в гарному стані. «Вважаю, що необхідні нові ідеї та енергія, щоби завершити розпочате», – сказала глава Кабміну. Страуюма подякувала Президенту і своїм колегам за «відчуття плеча». Вона також висловила подяку виборцям, які, за її словами, дали їй можливість працювати. Після затвердження нового уряду Лаймдота Страуюма повернеться до роботи в Сеймі.

Раймондс Вейоніс, зі свого боку, заявив журналістам, що політичні партії повинні поквапитися з обранням нового «рем’єр-міністра у зв’язку з непростою зовнішньополітичної ситуацією. «Нам потрібен працюючий уряд», – підкреслив Президент. Тепер глава держави збирається найближчим часом почати переговори з представленими в Сеймі партіями.

Серед можливих причин відставки Кабміну преса називає затверджений Сеймом 30 листопада бюджет і розбіжності всередині уряду. Міністри почали працювати під керівництвом Страуюми з 22 січня 2014 року. Раніше політик обіймала пости міністра землеробства і держсекретаря Міністерства з охорони навколишнього середовища і регіонального розвитку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ