Карикатура
Карикатура в журналі Charlie Hebdo

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo, в редакції якого в січні цього року стався теракт, опублікував карикатури на малолітнього Айлана Курді, який потонув, коли човен із сирійськими біженцями перевернувся біля берегів Туреччини.

Фотографії мертвої дитини, яка лежить на узбережжі та якій було 3-4 роки, облетіли багато світових ЗМІ, передає NEWSru.com. На обкладинці нового номера розміщено малюнок, що повторює резонансний знімок, на якому зафіксовано тіло Айлана. На задньому плані карикатуристи зобразили рекламний щит ресторану швидкого харчування зі словами: «Акція! Два дитячих меню за ціною одного». Підпис збоку промовляє: «Так близько до мети…». На другому малюнку хлопчик майже повністю занурений у воду, на поверхні видно лише його ноги. Поруч з ним на хвилях стоїть Ісус Христос, який каже: «Християни ходять по воді. Мусульманські діти тонуть». Карикатура має назву «Доказ, що Європа – християнська».

Зображення викликали шквал критики. Так, Спільнота чорношкірих адвокатів збирається подати позов до Міжнародного кримінального суду. За словами керівника організації Пітера Херберта, Charlie Hebdo є расистським і ксенофобським журналом, який пропагує нетерпимість та утиски.

Айлан Курді перебував разом з родичами та іншими біженцями в човні, що прямував до Греції. В дорозі він перекинувся, загинули не менш як 12 осіб. За допомогою родичів сім’я Курді змогла перебратися з Сирії до Туреччини. Звідти вони планували виїхати до близьких у Канаду, але влада цієї країни відмовилася їх приймати. Зрештою, разом з іншими мігрантами вони сіли в човни і спробували доплисти до грецького острова Кос.

За словами батька хлопчика, після того як судно відплило від берегів Туреччини, по ньому вдарили хвилі. Після того, як розпочався штор, капітан залишив корабель. «Я спробував перехопити штурвал, але в цей момент нас вдарила чергова хвиля, яка перевернула човен. Тоді все і сталося. Я намагався зловити своїх дітей і дружину, але жодної надії на їхній порятунок не було. Вони гинули один за одним», – розповів журналістам Абдулла Курді.

Згодом на честь Айлана одразу в кількох країнах відбулися акції підтримки і солідарності. Так, у Марокко група людей прийшла на пляж у червоних футболках – вони лягли обличчям донизу, як лежав на березі хлопчик. А на демонстрації в Парижі, присвяченій проблемі біженців в Європі, люди тримали в руках плакати, зокрема, і з написом «Je suis Aylan» («Я – Айлан»).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, журнал Charlie Hebdo здобув світову популярність після того, як ісламісти напали на його редакцію у французькій столиці. Тоді загинули двоє поліцейських і десять журналістів-карикатуристів, з-поміж них і головний редактор Стефан Шарбоньє. Терористи – брати Шериф і Саїд Куаші – зникли з місця злочину. За два дні поліція та силовики заблокували їх у друкарні в місті Даммартен-ан-Ґоель неподалік Парижа. Брати Куаші взяли одного заручника. Під час штурму будівлі їх було ліквідовано, заручник не постраждав.

Інформаційний Акцент

  • Марк

    Тільки справжні ідіоти можуть насміхатися з такого.