Charlie Hebdo опублікував карикатури про катастрофу російського літака А321
Charlie Hebdo опублікував карикатури про катастрофу російського літака А321

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo опублікував карикатури на тему катастрофи російського пасажирського літака в Єгипті. На одній із картинок тіла й уламки А321, що падають з неба, порівняли з бомбардуваннями в Сирії, передає ТАСС.

У свіжому номері видання, відомого своїми провокативними публікаціями, тема трагедії обігрується одразу в двох малюнках. Обидві карикатури розміщені на останній сторінці в рубриці «Обкладинки, яких ви уникнули». Як і мається на увазі у назві, в цьому розділі зазвичай публікують варіанти малюнків, які були запропоновані співробітниками редакції для оформлення титульної сторінки випуску, проте були відкинуті.

На першій картині зображений бородатий чоловік у бедуїнському одязі і з автоматом, на якого падають уламки літака – двигун, шасі, шматки фюзеляжу, а також один із пасажирів літака. Підпис повідомляє: «Ісламська держава»: Росія посилює бомбардування». Друга карикатура має назву ​​«Небезпеки російських лоукостів» і обігрує французький скандал у зв’язку з незаконним обігом наркотиків за участю двох пілотів, заарештованих в Домініканській республіці. Скандал, який побічно пов’язали з ім’ям екс-президента Ніколя Саркозі, у ЗМІ прозвали «Air Cocaine». На карикатурі череп з живими очима на тлі палаючого літака констатує: «Треба було мені летіти Air Cocaine».

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова прокоментувала інцидент, написавши у своєму Facebook: «Ще хтось Шарлі?», маючи на увазі резонансну акцію «Я – Шарлі» (Je suis Charlie), що проходила після теракту в редакції журналу.

Нагадаємо, у січні 2015 року в редакції Charlie Hebdo стався резонансний теракт: двоє мусульман, незадоволених карикатурами на пророка Мухаммеда, влаштували бійню в офісі видання. Загинули 12 людей: 10 журналістів, включаючи головного редактора видання Стефана Шарбонье, а також двоє поліянтів, які охороняли будівлю. Терористи – брати Шериф і Саїд Куаші – зникли з місця злочину. Через два дні, 9 січня, поліція та силовики заблокували їх у друкарні в місті Даммартен-ан-Гоель неподалік від французької столиці. Брати Куаші взяли одного заручника. При штурмі будівлі вони були ліквідовані, заручник не постраждав.

Незважаючи на подію, випуск Charlie Hebdo продовжився. Журнал, як і раніше, у вкрай різкій манері продовжує обігравати резонансні теми. У вересні журнал опублікував карикатуру на сирійського хлопчика Айла Курди, який потонув, коли човен з сирійськими біженцями перекинувся біля берегів Туреччини.

Читайте: Західні спецслужби: «Ісламська держава» причетна до аварії А321 над Синаєм

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ