Україна має бути готова оголосити дефолт
Україна має бути готова оголосити дефолт

Сьогодні, 24 липня, – день, коли Україна повинна виплатити купон за єврооблігаціями на 120 млн дол. На думку аналітиків, якщо Україна виплатить гроші, це означатиме налаштованість Києва на досягнення угоди з кредиторами, але одночасно послабить один з головних важелів Києва в переговорах – погрозу застосувати мораторій на зовнішні виплати, передає DT.UA.

У разі рішення Києва накласти мораторій буде зафіксовано технічний дефолт. Інші власники облігацій зможуть вимагати дострокового погашення зобов’язань. Це автоматично загрожує погіршити ситуацію з боргом «Путіна-Януковича» на 3 млрд дол. перед РФ, повернення якого має відбутися у грудні.

Переговори про реструктуризацію боргу між Україною та комітетом кредиторів на цьому тижні не відьудуться за особистої участі обох сторін, пише Bloomberg з посиланням на слова джерела, знайомого з ситуацією. Джерело зазначило, що спочатку радники для двох сторін хотіли провести технічні консультації, перш ніж буде зустріч на найвищому рівні.

Водночас джерело зазначає, що прямі переговори заплановані, але дата ще не встановлена. Переговори про реструктуризацію боргу між Україною та комітетом кредиторів на цьому тижні проходитимуть в телефонному режимі, сказала вчора міністр фінансів України Наталія Яресько. При цьому питання, чи буде Україна платити в п’ятницю 120 млн дол. за єврооблігаціями, міністр вкотре залишила без відповіді, сказавши: «Ви завжди мене про це питаєте».

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад 15 млрд дол. за 4 роки, зокрема, в нинішньому році – 5,2 млрд дол. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40% від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно. Як поступку Мінфін запропонував кредиторам додаткові «інструменти відновлення вартості», виплати за яким проводитимуться в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Раніше в інтерв’ю міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що у України є «і план «B», і план «З» на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами. Яресько вважає технічний дефолт позитивним аспектом для курсу гривні. Вона підкреслила, що український уряд працює над тим, щоби досягти прогресу в домовленостях з міжнародними кредиторами. Проте, як сказала міністр фінансів, навіть якщо такий мораторій і буде введено, то він не має вплинути на курс гривні.

Зазначимо, раніше Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на інвестиційній конференції Україна-США у Вашинґтоні закликав кредиторів прийняти пропозицію України щодо реструктуризації зовнішнього боргу обсягом 15,3 млрд дол. А нещодавно кредитори погодилися на реструктуризацію 17 млрд гривень внутрішнього боргу Укрзалізниці.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, аналітики Goldman Sachs прогнозували дефолт України в липні.

Читайте: Яресько «заспокоїла» українців: «Не треба боятися дефолту»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ