«Роснєфть» видобуває більше нафти, ніж будь-яка держава, за винятком Саудівської Аравії та США
«Роснєфть» видобуває більше нафти, ніж будь-яка держава, за винятком Саудівської Аравії та США

Росія має намір продати 19,5% компанії «Роснефть» структурам в КНР та Індії за 11 мільярдів доларів. Про це повідомляє агентство Bloomberg, передає ТАСС.

За версією двох його джерел, «Росія шукає покупців 19,5-відсоткової частки компанії «Роснефть» і надала би перевагу спільній угоді з двома державами, які є лідерами зі зростання споживання енергії». Таким чином, Москва розраховує отримати не менше 700 млрд. рублів ($11 млрд.) від продажу, що стане рекордом за обсягом приватизації для країни, зазначає агентство.

Bloomberg констатує, що «Роснефть» видобуває більше нафти, ніж американська нафтова компанія ExxonMobil, а угода, про яку йдеться, не тільки принесе фінансові вигоди, але матиме значення для Москви з геополітичної точки зору.

Як наголошується в публікації, «Китай та Індія публічно виявляли інтерес до угоди з купівлі частки в «Роснефті», проте поки що «жодна зі сторін не заявила, чи є можливість спільної транзакції».

Американський журнал «Forbes» у березні цього року опублікував рейтинг, до якого увійшли 25 найбільших у світі за обсягами видобутку публічних нафтогазових компаній. Друге місце в ньому зайняла «Роснефть», вона поступилася лише компанії «Газпром». За оцінкою видання, її добовий видобуток на той момент становив 5,07 млн. барелів нафтового еквівалента, а капіталізація – $72,5 млрд.

За інформацією укладачів рейтингу Forbes, «Роснефть» видобуває більше нафти, ніж будь-яка держава, за винятком Саудівської Аравії та США. На компанію припадає близько 40% усього видобутку нафти в Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ