333
Чаус нібито заховав гроші на місці своєї майбутньої дачі

Скандальний суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус, якого піймали на хабарі в 150 тисяч доларів США, отримав ці гроші від фігуранта справи про торгівлю димедролом. Про це свідчать дані Реєстру судових рішень, пишуть Наші гроші.

Звинуваченою у справі є Світлана Сасевич. Це 74-річна жінка з Боярки на Київщині. 9 серпня суддя Чаус визнав її винною. У судовій ухвалі йдеться, що 2013 року Сасевич купувала і продавала димедрол, трамадол та інші препарати.

Її судили за статтями щодо незаконного придбання, зберігання та збуту отруйних, сильнодійних, наркотичних речовин. За цими статтями можливе покарання до 10-12 років позбавлення волі. Але суддя Чаус застосував ст. 69 ККУ, яка передбачає м’якше покарання. Відтак Сасевич засудили до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна, водночас звільнивши її від відбування покарання з іспитовим строком в 1,5 року. «Текст вироку в реєстрі досі не опублікований. Відомо, що на нього подали апеляцію», – пише видання.

У поданні до Верховної Ради щодо згоди на затримання Чауса вказано, що провадження проти судді порушено ще в березні 2016 року.

Це сталося за заявою дочки обвинуваченої – Діани Поліщук. Вона повідомила, що суддя вимагає в її матері $100 тисяч. Пізніше суму хабара збільшили.

Детективи стверджують, що 9 серпня перед винесенням вироку суддя Чаус отримав $150 тисяч готівкою. Він розділив гроші на дві частини: $80 тисяч приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту – $70 тисяч – залишив в автомобілі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, суддю Миколу Чауса 9 серпня піймали на хабарі. При цьому правоохоронці виявили банку з грошима. 11 серпня йому повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет.

Лише 6 вересня Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт судді-хабарника. Однак того ж дня стало відомо, що той утік.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що Микола Чаус перебуває в окупованому Криму.

За інформацією ЗМІ, він начебто заховав гроші на місці своєї майбутньої дачі. Мати зниклого судді стверджує, що він не винен і ніколи не мав багато грошей, жив в отриманій від держави квартирі, а вона щомісяця віддавала йому половину своєї пенсії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ