Микола Карпюк
Верховний суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 року ув’язнення в колонії суворого режиму

Член УНА-УНСО Микола Карпюк, незаконно засуджений судом Чечні до 22 з половиною років в’язниці за нібито участь в бойових діях на боці бойовиків і вбивстві російських військовослужбовців в 1994-95 роках, тримається в СІЗО дуже гідно. Про це розповів журналіст Радіо «Свобода» Антон Наумлюк, пише «Главред».

«Він фанатично патріотичний. Він відданий Батьківщині. Він висловлює це не лише публічно, але й у своєму побуті. Йому надсилають вишиванки, він роздає їх своїм союзникам. І чеченці ходять в СІЗО у вишиванках через повагу до Карпюка та його позиції. Він всіх вчить української мови. І те, як він тримався, коли оголошували вердикт, заслуговує на повагу», – розповів очевидець судилища над українцем.

«Це була одна зі справ, де адвокати сподівалися на справедливий вердикт. Слухала колегія присяжних, що складається з чеченців, які прекрасно розуміють і знають, що все те, що написано в обвинувальному акті – неправда. Вони були присутні під час тих подій в Грозному, в участі в яких звинувачують Карпюка і Клиха. У той час це був глибокий тил, на тій площі не було жодних боїв, участь в яких приписують українцям. У Грозному були українці, але не Карпюк та Клих», – підкреслив журналіст.

«Чеченці, які зустрічалися з українськими журналістами, говорили, що прекрасно розуміють нашу ситуацію, у них це все було – лише 20 років тому. Іцлаев (адвокат, – ред.) до останнього сподівався, мовляв, не можуть збрехати. Але, як виявилося, навіть дуже можуть. Рішення ми почули – винні. Вся гордість забута і вся правда забута. і Карпюк, почувши оголошення вердикту, почав заспокоювати адвокатів, мовляв, не хвилюйтеся, це не ваша провина, це політичний процес, і з цим нічого не поробиш», – підсумував Антон Наумлюк.

Як повідомляв Інформаційний акцент, 26 травня суддя Верховного суду Чечні Вахіт Ісмаїлов засудив українця Миколу Карпюка до 22,5 року ув’язнення в колонії суворого режиму, Станіслава Клиха – до 20 років ув’язнення.

19 травня присяжні на суді в Грозному назвали версію обвинувачення доведеною.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявили, що були незаконно затримані.

Довгий час українські консули не могли потрапити до Карпюка і Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

У лютому в Росії правозахисний центр «Меморіал» визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ