Чеські фірми можуть збанкрутувати без українських слюсарів і сантехників
Чеські фірми можуть збанкрутувати без українських слюсарів і сантехників

Чехія запрошує на роботу українських зварювальників, слюсарів, слюсарів-інструментальників і сантехників. У цілому, країна готова працевлаштувати  п’ять тисяч робітників. Про це повідомляє Радіо Прага.

«Приймати на роботу українців, по суті, вже стає необхідністю, оскільки без них багато хто з фірм збанкрутують, тому що будуть не в змозі виконувати замовлення. Є вже навіть перші сигнали, які говорять про те, що, їм доведеться перенести виробництво до країн, де буде простіше знайти співробітників», – заявила віце-президент економічної палати ЧР Ірена Бартонєва Палкова.

За  останніми статистичними даними Управління з працевлаштування, на кінець 2014 року в Чехії були працевлаштовані 35 тисяч українців з 65 тисяч іноземців, які прибули до Чехії з країн, що не входять до складу ЄС.

Якщо раніше Чехія готова була прийняти фахівців з вищою освітою, то тепер двері можуть відчинитися й для робітників з найнижчою кваліфікацією. Наразі пропозиція щодо розширення проекту з працевлаштування українців проходить процедуру внесення правок.

Читайте: Українцям буде важче влаштуватися на сезонні роботи до Польщі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ