Чорнобильська зона
Радіоактивного ураження внаслідок Чорнобильської катастрофи зазнали близько 600 тис. осіб

Кожен другий житель України (52 %) вважає, що Чорнобильська АЕС і сьогодні становить загрозу. Протилежної думки дотримуються третина опитаних (31 %). Про це йдеться в результатах дослідження Research & Branding Group, пише Сегодня.

На півдні України менше, ніж в інших регіонах, схильні оцінювати, що ЧАЕС ще й досі загрожує здоров’ю та безпеці (44% проти 51-56%). Також найменше побоюються АЕС молодь до 30 років (44%).

Згідно з дослідженням, дві третини українців (68%) вважають правильним рішення про виведення ЧАЕС з експлуатації в 2000 році. Протилежної думки дотримуються лише 6% опитаних. Інші або вважають це рішення частково правильним (9%), або взагалі не можуть оцінити доцільність такого вердикту (17%).

Вважають однозначно правильним закриття ЧАЕС дещо частіше жителі східних і південних областей (70-75%).

На думку більш ніж половини мешканців країни (55%), наразі українські АЕС залишаються небезпечними. 24% опитаних вважають їх надзвичайно небезпечними, 31% – досить небезпечними. В цілому безпечними українські АЕС називають трохи більше чверті українців (28%). Як абсолютно безпечну атомну енергетику трактують 4% опитаних, відносно безпечними такі станції називають – 24%. Ще 17% респондентів не змогли дати оцінку рівня безпеки АЕС.

Наразі переважна більшість українців (79%) не виявили бажання відвідати Чорнобильську зону під час екскурсійного туру.

Дослідження тривало в період з 11 по 21 квітня 2016 року серед мешканців України (за винятком АР Крим, непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей).

Довідка: Аварія на ЧАЕС – екологічно-соціальна катастрофа, яка сталася вночі проти 26 квітня 1986 року. Її спричинив вибух та подальше руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України.

Внаслідок аварії стався викид радіоактивних речовин. Ситуація погіршувалася в зв’язку з тим, що в зруйнованому реакторі не припинялися неконтрольовані ядерні та хімічні реакції з виділенням тепла. Це призвело до виверження продуктів горіння радіоактивних елементів і зараження ними великих територій.

Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора вдалося лише до кінця травня 1986 року мобілізацією ресурсів усього СРСР і ціною опромінення тисяч ліквідаторів.

Цю катастрофу вважають найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.

Радіоактивного ураження зазнали приблизно 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ