хакер
Український хакер вкрав $80 млн.

Хакера-українця, якого 8 років розшукували міжнародні спецслужби за підозрою в так званому фішинґу (викраденні конфіденційних даних і відмиванні грошей) – затримала поліція Кракова, передає Радіо Польща.

На прохання США, окружний суд Кракова ухвалив рішення заарештувати громадянина України на 40 днів. Хакер потрапив до рук поліції 3 грудня. «Завдяки співпраці з ФБР ми встановили, що до Кракова може приїхати громадянин України, який перебуває в міжнародному розшуку. Поліція перевіряла місця, де він міг би зупинитися», – повідомив прес-секретар Малопольської поліції Маріуш Чарка.

Українець приїхав до Польщі зі своєю сім’єю і винайняв квартиру в центрі Кракова. За словами Чарки, підозрюваний не очікував візиту поліції та не чинив опору під час затримання. Поліцейські конфіскували належну йому техніку. За інформацією ФБР, він міг вкрасти з різних банківських рахунків близько 80 мільйонів доларів. Слідство у цій справі стосується злочинного угруповання, яке займається так званим фішинґом і відмиванням грошей. Очікується, що ФБР почне процес екстрадиції українця в США. Це означає, що хакер постане перед американським судом.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ