Юлія Єфімова.
Юлію Єфімову називають найкращою плавчинею Росії. Вона вже одного разу була дискваліфікована за допінг

Чотирикратна чемпіонка світу та призер Олімпіади з плавання росіянка Юлія Єфімова може назавжди попрощатися зі спортом. Проба на допінг виявилася позитивною, повідомляє Спорт-Експрес.

Спортсменка, яку називають найкращою плавчинею Росії, вже одного разу була дискваліфікована за допінг. Наразі стало відомо про позитивну пробу на мілдронат. Інформацію підтвердило джерело у Всеросійській федерації плавання. Пробу взяли поза змаганнями.

Офіційний сайт Всеросійської федерації плавання відреагував на повідомлення досить стримано: там у ніч на четвер з’явилося повідомлення про те, що жодної інформації про допінг-проби Єфімової до ЗМІ не давали.

До слова, Єфімова – одна з головних надій Росії на медалі на Олімпіаді в бразильському Ріо-де-Жанейро.

Спортсменка вже відбула одну дискваліфікацію за допінг – восени 2013 року в пробі знайшли стероїдний препарат. У зв’язку з пом’якшувальними обставинами термін покарання тоді склав лише 16 місяців замість стандартних 2 років.

Єфімова встигла відновити кар’єру до домашнього чемпіонату світу в Казані і виграла там золото на дистанції 100 м і бронзу на 50 м брасом. На останньому турнірі Arena Pro Swim Series в Орландо вона показала найкращий результат сезону в світі на 100-метрівці брасом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 8 березня російська тенісистка Марія Шарапова зізналася у вживанні забороненого препарату. За її словами, вона приймала мілдронат для профілактики діабету, який з 1 січня 2016 року перебуває в списку заборонених.

Раніше спортивний світ сколихнув скандал із вживанням допінгу спортсменами з Росії. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) на невизначений термін зупинила членство Всеросійської асоціації легкої атлетики. Це означає, що російські легкоатлети не зможуть узяти участі в Олімпійських іграх 2016 року в Бразилії, як і в інших легкоатлетичних змаганнях під егідою цієї міжнародної асоціації.

Згодом з’явився список з понад чотирьох тисяч російських спортсменів, які через вживання допінгу позбавлені права виступати на міжнародних змаганнях.

У Всесвітньому антидопінговому агентстві підозрюють, що президент Росії Владімір Путін міг бути обізнаний про ситуацію з приховуванням позитивних допінг-проб російських легкоатлетів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ